پیوندهای مفید

ایران و اتریش آغاز فعالیت در مبحث انرژی های تجدید پذیر

ایران و اتریش: آغاز فعالیت در انرژی‌های تجدید پذیر

ایران و اتریش: آغاز فعالیت در مبحث انرژی‌های تجدید پذیر

سیدرسول رنجبران در نشست بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در زمینه صنایع انرژی در اصفهان و اتریش، تصریح کرد: براساس مطالعات آمایش سرزمین، آب و هوا و وسعت جغرافیای ایران فرصت بسیار مناسبی برای استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر است. استان اصفهان در مرکز ایران دارای مزیت برای سرمایه‌گذاری تولید این نوع انرژی است.

رنجبران خواستار مذاکره بخش خصوصی استان اصفهان با همتای اتریشی شد. او گفت: روابط بخش خصوصی طولانی‌تر و منسجم‌تر از روابط بروکراتیک و دشوار دولتی است.

وی تاکید کرد: استان اصفهان آماده جذب سرمایه‌گذاری شرکت‌های اتریشی در زمینه‌های مختلف است و بستر مناسب برای انتقال تکنولوژی در واحدهای صنعتی این استان فراهم است.

مدیر بخش سیاست‌گذاری انرژی اتحادیه اروپا در این نشست، گفت: نقشه راه بین ایران و اتریش در زمینه اقتصادی طراحی و تدوین شده است. معاون صدراعظم اتریش و وزیر نفت ایران با تشکیل کارگروه تخصصی انرژی گامی موثری در راستای این نقشه راه برداشتند.

یوخن پنکر افزود: شرکت‌های دولتی ایران و اتریش در بخش انرژی همکاری خود را آغاز کردند.

مدیر بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و اقتصاد اتریش، ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران را بسیار بالا و قابل توجه دانست. او گفت: شرکت‌های اتریشی آماده برقراری ارتباط با بخش خصوصی ایران در زمینه تولید این قبیل انرژی‌ها است.

پنکر اضافه کرد: ۷۰ درصد انرژی مورد نیاز کشور اتریش از انرژی های تجدید پذیر تامین می شود و ۲ هزار شرکت در این زمینه مشغول فعالیت اند.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران در این نشست گفت: ۵۰۰ شرکت اتریشی در حال همکاری با ایران در زمینه‌های مختلف هستند که ۶۰ شرکت نمایندگی رسمی در ایران دارند.

یوهانا برینزبرگر یکی از مزایای همکاری شرکت‌های ایرانی با شرکت‌های اتریشی را فایناس و تامین مالی پروژه ها از سوی بانک های اتریشی دانست و افزود: تا ۵۰ درصد مبلغ قرارداد بین شرکت های ایرانی و اتریشی تحت فایناس بانک های اتریش قرار می گیرد.

علی شمس اردکانی رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران در این نشست از آمادگی بخش خصوصی برای همکاری نزدیک با شرکت‌های اتریشی در تولید انرژی های نو خبر داد. او گفت: ایران دارای اقلیم چهار فصل است که همزمان می‌تواند از آن باد، خورشید و دمای زمین برای تولید انرژی استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایمنا

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *