پیوندهای مفید

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه بادی کشور در خراسان شمالی

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه بادی کشور

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه بادی کشور در خراسان شمالی

اسماعیل حسین پور با اشاره به احداث دکل بادسنجی در منطقه مرغزار شهرستان گرمه از سوی یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذار گفت: این دکل که از مهرماه سال جاری در منطقه نصب‌شده است اطلاعات مرتبط با وزش باد در منطقه را ثبت می‌کند.

مجری انرژی‌های تجدید پذیر شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به قابلیت‌های متعدد استان درزمینه ایجاد نیروگاه‌های تجدید پذیر بیان کرد: با توجه به تابش مناسب آفتاب، وجود تونل‌های بادی و مناطق بادخیز در نقاط مختلف استان، این ویژگی‌ها، علاوه برجذب سرمایه‌گذاران احداث نیروگاه خورشیدی، از سوی سرمایه‌گذاران احداث نیروگاه‌های بادی نیز موردتوجه قرار گرفت.

وی بابیان این‌که این مطالعات تا یک سال ادامه خواهد داشت تا وضعیت وزش باد در تمامی ماه‌های سال موردبررسی قرار گیرد افزود: شرکت سرمایه‌گذار قصد دارد پس از بررسی داده‌های ثبت‌شده مشخصات فنی توربین‌های موردنیاز برای احداث نیروگاه بادی را استخراج و توربین‌های متناسب با وضعیت منطقه را در محل مستقر کنند.

گفتنی است برنامه‌ریزی برای استقرار 26 توربین بادی با ظرفیت اسمی 99 مگاوات برای منطقه مرغزار شهرستان گرمه انجام‌شده که در صورت نهایی شدن بزرگ‌ترین نیروگاه بادی ایران خواهد بود.

منبع: ایسنا

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *