پیوندهای مفید

واحد یک نیروگاه طوس از شبکه سراسری تولید خارج شد

خروج واحد یک نیروگاه طوس از شبکه تولید

واحد یک نیروگاه طوس از شبکه سراسری تولید خارج شد
به منظور کسب آمادگی تولید برای پیک تابستان ۹۷، واحد یک نیروگاه طوس در بامداد مورخ ۹۶/۱۲/۶ از شبکه سراسری تولید، خارج و در اختیار گروه‌های تعمیراتی قرار گرفت.
با توجه به ساعت کارکرد واحدها، براساس جدول زمانبندی اعلام شده از طرف معاونت راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی؛ فعالیت‌های تعمیرات نیمه اساسی واحد یک این نیروگاه آغاز شد.
در همین راستا و به منظور کسب آمادگی تولید برای پیک تابستان ۹۷، واحد یک نیروگاه طوس در بامداد مورخ ۹۶/۱۲/۶ از شبکه سراسری تولید، خارج و در اختیار گروه‌های تعمیراتی قرار گرفت.
غفوری نژاد مدیر دفتر مهندسی و نظارت این نیروگاه با اعلام این خبر گفت: مطابق برنامه‌های تعمیراتی، این واحد به منظور انجام تعمیرات نیمه اساسی مقطع ۲۲۵۰۰۰ ساعت، از ۶ اسفند ماه سال جاری به مدت ۶۰ روز از شبکه سراسری جدا گردیده و در اختیار امور‌های تعمیراتی شرکت مدیریت تولید برق طوس قرار می‌گیرد. فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده بالغ بر ۱۴۰۰ فعالیت بوده که از چند ماه قبل برنامه ریزی شده است. علاوه بر فعالیت‌های روتین، عملیات تعمیر و تعویض آبزن‌های ریهیت، تعمیر و تعویض کویل‌های ریهیت، تعویض پوسته استاپ والو توربین و بازدید چرخ کورتیس توربین فشار قوی از فعالیت‌های شاخص این تعمیرات است.
وی بیان داشت: فعالیت‌های تعمیراتی اساسی و نیمه اساسی در بازه‌های زمانی منظم بر اساس ساعت کارکرد واحد‌های نیروگاه انجام می‌گیرد. بی شک اجرای دقیق و به موقع برنامه‌های سرویس و نگهداری، به میزان قابل توجهی موجب افزایش طول عمر تجهیزات و حفظ پایایی واحد‌ها در سال‌های آتی می‌شود.

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *