پیوندهای مفید

نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی در بردسیر کرمان

نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی در بردسیر کرمان

به گزارش دفتر روابط عمومي و امور بين الملل سازمان انرژي هاي تجديدپذير و بهره وري انرژي برق(ساتبا): نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی در بردسیر کرمان به شبکه سراسری برق متصل گردید.

معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان ساتبا در سفر خود به کرمان از روند اجرای نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در حال احداث شهرستان بردسیر بازدید کرده و نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی این شهرستان را به بهره‌برداری رساند.

این نیروگاه خورشیدی ۹ ماه پس از عقد قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر، توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در منطقه بردسیر استان کرمان احداث گردیده است. بر اساس اعلام شرکت مذکور، برای احداث این نیروگاه، جمعا ۲۷۰۰ نفر روز بصورت مستقیم مشغول بکار بوده‌اند.
این گزارش می افزاید استان کرمان ضمن برخورداری از پتانسیل مناسب تابش خورشیدی، جزء استان‌هائی است که نیروگاه‌های خورشیدی متعددی در آن با ظرفیت‌های مگاواتی و مقیاس کوچک (پشت بامی) در طی سال‌های اخیر از طریق فرایند قرارداد خرید تضمینی برق تجدیدپذیر، نصب و درحال بهره‌برداری هستند.
آخرین آمار حاکی از آن است که در استان کرمان ۵ نیروگاه خورشیدی مگاواتی و بیش از ۶۰۰ واحد خورشیدی مقیاس کوچک وجود دارد. مقدمات برای شروع احداث بیش از ۵۴۰ واحد دیگر در دست انجام می باشد.

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *