پیوندهای مفید

کاهش مشعل‌سوزی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

کاهش مشعل‌سوزی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

کاهش 85 درصدی مشعل‌سوزی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی هادی هاشم زاده فرهنگ مدیرعامل این مجتمع گفت: این مجتمع محصولات با ارزشی دارد که بخش زیادی از درآمدهای دولت را شامل می شود.

هادی هاشم زاده فرهنگ ادامه داد: 76.3 درصد از این درآمد از محل تولید گاز به دست آمده است. سهم میعانات گازی در درآمد حاصله در سال گذشته حدود 10 درصد بوده است.

به گفته فرهنگ بیش از 5.7 درصد این درآمد نیز از محل فروش و صادرات ال پی جی و گاز مایع حاصل شده است؛ همچنین سهم گوگرد در این برآورد حدود 6.2 درصد عنوان شده است و اتان نیز به عنوان اصلی‌ترین خوراک پتروشیمی‌های منطقه سهمی 1.6 درصدی به خود اختصاص داده است.

وی افزود: نکته جالب در درآمدهای مجتمع گاز توجه ویژه به صدور خدمات فنی و مهندسی با اتکا به سرمایه انسانی توانمند آن است که سهمی 0.2 درصدی داشته است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اضافه کرد: در کنار موارد اقتصادی مجتمع گاز اهمیت فراوانی برای ذی‌نفعان و مشتریان خود قائل است و در همین راستا برای رضایتمندی جامعه هدف خود برنامه‌ریزی مناسبی انجام داده است.

به گفته فرهنگ نتایج تحقیقات نشان دهنده رضایتمندی 90 درصد در همه شاخص‌هاست که رشد مناسبی نسبت به از خود نشان می دهد.

به گفته وی در همین راستا در سالیان گذشته کاهش مشعل سوزی در 5 پالایشگاه اول روند مناسبی داشته است.

بر پایه این گزارش میزان مشعل‌سوزی در یک برنامه منظم بیش از 85 درصد در این پالایشگاه‌ها کاهش یافته و از استانداردهای طراح نیز کمتر است. هم اکنون برنامه مجتمع حرکت به سمت صفرکردن همین مقدار اندک است.

منبع: خبرگزاری فارس

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *