پیوندهای مفید

تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی‌سازی تجهیزات

تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی‌سازی تجهیزات

تلاش مجتمع گاز پارس جنوبی برای داخلی‌سازی تجهیزات

روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی پاک سرشت با ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه تأمین کالا توسط شرکت‌های داخلی در مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: نتایج کارها و فعالیت‌هایی که امروز می‌بینیم، بیش از یک دهه سابقه دارد و این باعث خوشحالی است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران افزود: فعالیت‌هایی که امروز در قالب شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفته، در شکل‌گیری کارهای فناوری و مجموعه‌های دانشی از حدود 20 سال قبل شروع شده است و امروز دستاوردهای آن را مشاهده می‌کنیم.

وی ورود شرکت‌های دانش بنیان به زنجیره تأمین کالاهای مورد نیاز صنایع و فضای کسب و کار را اتفاق بسیار مبارکی دانست. او گفت: در این عرصه فضا برای بهبود و ارتقاء بسیار است و هنوز در ابتدای راه هستیم. این به منزله این است که باید با همفکری برای رفع نقاط ضعف راه حل پیدا کنیم.

پاک سرشت گفت: اگر چه قوانین و مقررات پشتیبان برای حمایت بازار فناوری و محصولات دانش بنیان در داخل کشور شکل گرفته، اما باید بدانیم این قوانین نیازمند بهبود و عملیاتی شدن است.

وی در ادامه با بیان این که وجود این نگاه مثبت به ساخت داخل در مجتمع گاز پارس جنوبی به عنوان یک مرکز و قلب صنعتی در کشور بسیار خوشحال کننده است، گفت: این شرکت یک مجموعه علاقه‌مند دارای یک هدف مشخص برای بومی‌سازی و داخلی‌سازی است که به صورت جدی در حال انجام است. در همین راستا ارتباط مناسبی با شرکت‌های داخلی دارد.

پاک سرشت افزود: اهداف مورد نظر شرکت ملی گاز ایران و تأمین کنندگان یکی است. آن ارتقاء توان ساخت داخل توسط سازندگان داخلی است که در این کار هر دو طرف برنده خواهند بود. مجتمع گاز پارس جنوبی با ایجاد تأمین کننده داخلی و تأمین کالا و بهره‌مندی از منافع آن و شرکت‌های داخلی با رسیدن به منافع اقتصادی.

وی با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته طی دو سال اخیر گفت: در این مدت ساز و کارهایی تعریف شده که این بازار فناوری در داخل صنعت گاز شکل گیرد و همه تلاش می‌کنیم که هم متقاضی و هم تولید کننده ارتباطات شفافی داشته باشند.

پاک سرشت افزود: برای این اهداف از ابزارهای قانونی و حمایتی استفاده می‌کنیم و فن بازار صنعت گاز با استفاده از قوانین موجود برای این کار شکل گرفته و سعی می‌کند، این بازار فناوری را تسهیل کند.

منبع: خبرگزاری فارس

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *