پیوندهای مفید

افتتاح نیروگاه هریس

افتتاح نیروگاه هریس

رئیس جمهور در افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هریس:

ساخت نیروگاه هریس طی چند سال اخیر توسط مهندسان ایرانی، مایه مباهات است.

این که طی یک روز در استان آذربایجان شرقی ۶ هزار میلیارد تومان طرح آب و برق افتتاح می شود؛ نشان امید یک ملت است. امروز قدم دیگری برای رشد اقتصادی کشور بر می‌داریم. طرح‌های زیربنایی هم برای امروز و هم آینده اقتصاد کشور حائز اهمیت فراوان است. تولید برق از ۶۲ هزار مگاوات در سال ۹۲، به ۸۱۷۰۰ مگاوات در حال حاضر رسیده است. رسیدن به راندمان ۵۸ درصدی گویای تحول فناورانه و بزرگ در بهره‌برداری بهینه از نیروگاه هاست.

وزیر نیرو در آیین افتتاح بخش گاز نیروگاه هریس:

رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری از بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی هریس گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال 217 طرح بزرگ آب و برق شامل: سدها، شبکه‌های آبیاری و زهکشی، نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر، آبرسانی روستایی و تصفیه‌ خانه‌های آب و فاضلاب با سرمایه‌گذاری بالغ بر 32 هزار و 270 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو افزود: همچنین تا پایان امسال عملیات اجرایی 23 نیروگاه و تصفیه‌خانه نیز با سرمایه‌گذاری 46 هزار میلیارد تومانی آغاز خواهد شد. تا پایان دولت این رشته روشن همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در جریان سفر امروز کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان‌شرقی نیز هفت پروژه مهم بخش آب و برق با سرمایه‌گذاری بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان افتتاح و نیروگاه سیکل ترکیبی سهند کلنگ‌زنی خواهد شد.

اردکانیان با اشاره افتتاح طرح‌های مهم صنعت آب و برق استان آذربایجان‌شرقی، گفت: در حالی که جمعیت کشور ما نسبت به ابتدای انقلاب حدود 2.3 برابر افزایش پیدا کرده است ولی ظرفیت نصب شده نیروگاهی ما با افزایش 11 برابری به 81 هزار و 765 مگاوات رسیده و تولید انرژی ایران رشد 18 برابری داشته است.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون سالیانه 40 هزار میلیارد تومان در صنعت برق کشور سرمایه‌گذاری شده است، گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده در صنعت برق طی 6 سال اخیر بالغ بر 235 هزار میلیارد تومان بوده است.

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *