پیوندهای مفید

۳۵ درصد گاز اصفهان در بخش نیروگاهی مصرف می‌شود

مصرف ۳۵ درصد گاز اصفهان در بخش نیروگاهی

سید مصطفی علوی در آیین عملیات کلنگ‌زنی گازرسانی به روستای مرغ گلپایگان با بیان این که این پروژه به طول سه کیلومتر لوله‌گذاری با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان ظرف مدت زمان دو ماه اجرا می‌شود، اظهار داشت: تامین گاز روستای مرغ از طریق استان مرکزی به دلیل نزدیک بودن به استان انجام می‌شود. وی با بیان این که شب گذشته در استان ۶۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف شده است، تصریح کرد: ۳۵ درصد گاز در بخش نیروگاهی استان اصفهان مصرف می‌شود، همچنین هشت هزار واحد صنعتی از گاز بهره‌مند هستند.

به طور متوسط سالانه هر مشترک ۲۵۰۰ متر مکعب گاز مصرف دارد.

۸۵ درصد مردم روستاهای استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: در استان اصفهان در بخش شهری ۹۹.۵ درصد و در بخش روستایی ۹۵ درصد مردم از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

علوی افزود: گازرسانی به روستاهای فریدونشهر که فاقد گاز هستند به علت صعب العبور بودن با تأخیر انجام می‌شود، تعدادی از روستاهای شرق استان نیز به دلیل عدم دسترسی به خطوط انتقال انجام نشده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان این که هر مشترک خانگی سالانه به طور متوسط ۲۵۰۰ متر مکعب گاز مصرف می‌کند، گفت: چند اختلاف بین اقلیم یک و دو و سه چندان زیاد نیست اما شرکت گاز استان در تعیین نوع اقلیم نقشی ندارد بنابراین مصرف گاز در اقلیم سه با میزان ۳۰۰ متر مکعب زیر ۵۰ تومان و بالاتر آن بالای ۵۰ تومان محاسبه می‌شود. در اقلیم دو میزان مصرف ۲۵۰ متر مکعب زیر ۵۰ تومان محاسبه می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *