پیوندهای مفید

آغاز همکاری شرکت های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای

همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی

آغاز همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار در محل نمایشگاه­‌های بین­ المللی تهران که با حضور41 دانشگاه، 24 پژوهشکده، 34 پارک علم و فناوری و 25 مرکز رشد و موسسه خصوصی برگزار گردید؛ قرارداد همکاری شرکت‌های تولید قطعات خودرو و نیروگاهی با پژوهشگران فنی و حرفه ای منعقد شد.

در جریان برگزاری این نمایشگاه، «مهندس محمدرضا صفری» از مرکز رشد دانشکده شهید منتظری مشهد موفق به عقد قرارداد با دو شرکت در زمینه تولید قطعات خودرو و نیروگاهی شد.

بنا بر این گزارش، دستگاه این پژوهشگر با عنوان “Green Energy” (سیستم تولید سوخت پاک) با بهره­‌گیری از دانش فنی روز دنیا برای اولین بار در ایران و جهان تولید و ساخته شده است.

این دستگاه با به کارگیری انرژی آب و انرژی­‌های تلفاتی خودرو به سوختی دست یافته که از نظر ارزشی، قدرتی معادل 3 برابر بنزین دارد. هم ­اکنون مورد تأیید سازمان­‌های مربوطه و بسیار دوستدار محیط زیست است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای، از مزایای این دستگاه می‌توان به کاهش چشمگیر مصرف سوخت در خودروها و بویلرهای صنعتی، کاهش چشمگیر آلایندگی، قابلیت نصب بر روی تمامی سیستم های درون سوز نظیر موتورها،مشعل ها، صنایع دریایی نظیر کشتی ها و..، دوستدار محیط زیست و جایگزین مناسب برای سوخت های فسیلی اشاره کرد.

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *