پیوندهای مفید

وزیر نیرو حمایت‌کننده جوانان در بازار کشور‌های منطقه است

وزیر نیرو حمایت‌کننده جوانان در بازار کشور‌های منطقه است

«رضا اردکانیان»  اظهار داشت: بازار صنعت آب و برق کشور در عرصه ساخت تجهیزات نه فقط در داخل، بازار رو به رشدی است بلکه بازار کشور‌های منطقه را هم می‌توانیم بهره‌مند کنیم.

وی افزود: وزارت نیرو با همه کشور‌های همسایه امکان تبادل انرژی داشته و در برخی موارد نیز مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی را عهده‌دار است.

اردکانیان گفت: در آینده نزدیک نحوه مناسبی از اتصال مجموعه وزارت نیرو با شرکت‌های دانش بنیان را تعریف می‌کنیم که نتیجه آن توسعه این کار و بهبود تدریجی سازمان اداری وزارت نیروست.

او همچنین در خصوص واگذاری بخشی از تحقیقات حوزه صنعت آب و برق به چنین مجموعه‌هایی گفت: رئیس جمهوری دستور خوبی دادند که این مجموعه‌ها نیازمند حمایت هستند، اما پیش از این حمایت، مسئولان اجرایی با بازدید‌های خود و مشاهده شور و نشاط موجود، خود را بیشتر نیازمند چنین سطحی از حمایت می‌بینند.

حضور جوانان علاقه‌مند متخصص در بازار کشور‌های منطقه

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت آب و برق و توانمندی‌های این صنعت در داخل و خارج از کشور گفت: دولت و وزارت نیرو به واسطه ارتباط‌ها و ساز و کارهای موجود، می‌توانند پشتیبان و حمایت‌کننده حضور جوانان علاقه‌مند متخصص بازار کشور‌های منطقه باشند.

او در عین حال به سفر روز گذشته خود به استان کرمان در چارچوب پویش هرهفته_الف_ب_ایران اشاره کرد. وی در گفتگو با مدیران استانی اظهار داشت: یکی از راهکارها، ایجاد اتصال منطقی بین این ظرفیت و سازمان اداری و حکمرانی است.

اردکانیان از این مجموعه به مثابه قطعه‌ای حساس و مهم درون یک سیستم نام برد. وd گفت: مهم‌تر از این کار، تعبیه و قرار دادن آن درون سیستم است که سازمان مدیریت و اداری ما را هم متحول می‌کند. اگر چاره نکنیم دو مجموعه متفاوت خواهیم داشت که هر یک کار خودشان را انجام می‌دهند.

وی درباره زمینه‌های بهر‌ه‌مندی وزارت نیرو از خدمات مجموعه‌های نوآور با توجه به گستردگی این وزارتخانه و خدماتی که عرضه می‌کند، گفت: اصلی‌ترین این زمینه‌ها، در اصلاح سیستم مصرف آب و انرژی در بخش سازه‌ای و ساخت تجهیزاتی با هدر رفت پایین و نیز در شیوه مصرف است.

اردکانیان اضافه کرد: علاوه بر این، برای کاهش تلفات در شبکه‌های آبرسانی می‌توان از خروجی کار این مجموعه‌های دانش بنیان بهره‌مند شد.

وی همچنین یادآوری کرد: به تازگی سایت دریاچه مخازن سد‌های بزرگ را باز کردیم که برای گردشگری میانبر خوبی خواهد بود. تا انواعی از این فعالیت‌ها درگیر کار شوند. این اقدام، کمک بزرگی است که با مشارکت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حال انجام بوده و خانواده چند ده هزار نفری صنعت آب و برق از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

اردکانیان افزود: در حوزه بهداشت، تحولات چشمگیری در تراز جهانی انجام می‌شود و می‌تواند سرویس‌دهی خوبی داشته باشد. با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل آمده سعی می‌کنیم علاوه بر بهره‌مندی وزارت نیرو، این مجموعه‌ها نیز به واسطه صنعت آب و برق توسعه یابند.

منبع:

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *