پیوندهای مفید

حائری: درخواستی برای کاهش صادرات برق از سوی وزارت نفت نداشتیم

حائری: درخواستی برای کاهش صادرات برق از سوی وزارت نفت نداشتیم

وزارت نفت دیوار نیروگاه‌ها را کوتاه‌تر از دیوار دیگر نقاط مصرف گاز دیده و برای گازرسانی بهتر به بخش خانگی، نخستین جایی که با قطع گاز و جایگزینی آن با سوخت مایع مواجه شده، نیروگاه‌های کشور است.

بیژن زنگنه، وزیر نفت همچنین با انتقاد از صادرات برقی که این روز‌ها با مصرف سوخت گازوئیل در نیروگاه‌ها تولید می‌شود، گفت: «با توجه به اینکه نیروگاه‌ها سوخت دوم دارند، در میزان تحویل سوخت گاز به آن‌ها مراعات خواهیم کرد. حتی از دوستان وزارت نیرو نیز درخواست تدبیر در صادرات را داشته‌ایم، چراکه در این شرایط انصاف نیست که گازوئیل مصرف کنیم و صادرات داشته باشیم.»

این درخواست عجیب وزیر نفت در خصوص تدبیر در صادرات برق، که به معنای اقدام وزارت نیرو برای تعدیل و کاهش صادرات برق است، حتی به گوش مسئولان امر در وزارت نیرو نیز نرسیده است.

همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار داشت: هیچ درخواستی از سوی وزارت نفت برای تعدیل، کاهش یا بازنگری در صادرات برق به وزارت نیرو ارسال نشده است.

وی افزود: هم اکنون صادرات برق ایران به کشور‌های هدف، بر اساس توافق‌نامه‌های فی‌مابین در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر نیرو همچنین در خصوص سوخت نیروگاه‌های کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از سوخت نیروگاه‌ها با گاز تأمین می‌شود. مصرف سوخت مایع نیز، ناشی از کاهش تخصیص گاز به نیروگاه‌ها است.

وی ادامه داد: با هماهنگی که بین وزارت نیرو و وزارت نفت وجود دارد، در تأمین سوخت نیروگاه‌های کشور به صورت گاز طبیعی یا سوخت مایع مشکلی وجود ندارد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *