پیوندهای مفید

سخنگوی صنعت برق:ازهموطنان خواهشمندیم در مصرف گاز صرفه جویی کنند

ازهموطنان خواهشمندیم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند

به گزارش برق نیوز: مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: در روزهای اخیر با توجه به کاهش دمای هوا و افزایش بی‌سابقه مصرف گاز در بخش خانگی، با محدودیت‌هایی در سوخت نیروگاه‌ها مواجه بودیم که خوشبختانه مشکلی ایجاد نکرد و از سوخت جایگزین استفاده کردیم. با صرفه‌جویی در مصرف گاز این موضوع رفع می‌گردد.

وی افزود: در حال حاضر 80 درصد از گاز تولیدی کشور در بخش خانگی مصرف می شود. از این رو کاهش تنها 10 درصد از گاز مصرفی در این بخش می‌تواند در تداوم پایدار تولید برق نقشی تعیین کننده داشته باشد.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که به دلیل اختصاص 80 درصد از گاز تولیدی کشور به بخش خانگی، مجبور به استفاده از سوخت‌های مایع در نیروگاه‌ها شدیم. وی گفت: تداوم تولید برق با سوخت پاک گاز تنها با کمک مردم امکان پذیر است.

وی ادامه داد: از همه هموطنان خواهشمندیم با صرفه‌جویی در مصرف گاز از طریق راهکارهای ساده ای چون پوشیدن لباس گرم در منزل، خاموش کردن لامپ‌های اضافی (به دلیل کاهش مصرف برق و عدم نیاز به سوخت مایع در تولید برق) و کاهش تنها اندکی از حرارت بخاری‌ها و وسایل گرمایشی، در تداوم تولید برق و گرم و روشن ماندن خانه‌های همه هموطنان به ویژه در مناطق سردسیر کشور کمک کنند.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *