پیوندهای مفید

خوزستان، رتبه نخست مدیریت مصرف طی دو سال اخیر

خوزستان، رتبه نخست مدیریت مصرف طی دو سال اخیر

اردکانیان اظهار داشت: در تابستان سال‌های ۹۷ و ۹۸ با محاسبات، ارزیابی‌ها و بررسی‌های دقیق توسط ستادوزارت نیرو، خوزستان طی این دو سال در رتبه نخست مدیریت مصرف قرار داشت.

وی گفت: این که بتوانیم حدود ۱۰ درصد اوج بار خوزستان که استانی صنعتی، کشاورزی، مرزی، گرمسیری و صنعتی به معنای عام خود است را کاهش دهیم، بدون این که وقفه‌ای در تولید و خللی در آسایش و رفاه مردم ایجاد شود، کار بزرگی است و امید می‌رود نهادینه شود.

وزیر نیرو افزود: اصلی‌ترین کاری که جامعه را تاب‌آور می‌کند اصلاح شیوه‌های مصرف است که پس از آن به مدیریت تقاضا خواهیم رسید.

وزیر نیرو با اشاره به بهره‌برداری افزون بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان طرح در صنعت برق خوزستان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون گفت: در این بخش حدود ۷ هزار میلیارد تومان طرح دیگر هم در دست اجراست که امید است مطابق برنامه به ثمر برسند.

«رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از چهار پروژه صنعت برق خوزستان که در چارچوب پانزدهمین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران انجام شد، افزود: در بخش برق خوزستان، طرح‌های مهم و موثری در عرصه تامین، تولید و توزیع به بهره‌برداری رسیده که در نگاهی با مقیاس ملی، علاوه بر مجموعه طرح‌های بهره‌برداری شده امروز که بیش از ۶۰۵ میلیارد تومان برای آن‌ها هزینه شده، دو واحد نیروگاه گازی غرب کارون نیز با سرمایه‌گذاری بخش صنعت نفت کشور با اعتباری افزون‌بر ۱۴۴۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده که در مواقع مقتضی به شبکه سراسری کمک می‌کند.

وی افزود: از این حیث، ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان مجموعه طرح‌هایی است که در صنعت آب و برق در خوزستان به بهره‌برداری رسید.

اردکانیان همچنین گفت: در بخش آب نیز، طرح‌های مهمی با اعتباری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان در خوزستان در حال اجراست و امید می‌رود بخش‌های عمده‌ای از آن تا پایان دولت تدبیر و امید به ثمر برسد.

وی خاطرنشان کرد: خوزستان هر چند استانی ارزنده در عرصه تامین و تولید به لحاظ گستردگی منابع در اختیار است، اما شاخص‌ترین وجه مثبت و درخشان این استان در عرصه مدیریت مصرف است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *