پیوندهای مفید

مدیر‌عامل جدید نیروگاه رامین اهواز منصوب شد

در آیینی که با حضور عبدالرسول پیشاهنگ معاون راهبری شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و توکلی مدیر کل حراست و امورمحرمانه این صنعت در نیروگاه رامین برگزار شد. خلیل محمدی به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره این نیروگاه منصوب شد. از خدمات ناصر محمدی مدیر عامل پیشین این مجموعه صنعتی نیز تقدیر شد.

عبدالرسول پیشاهنگ معاون راهبری تولید برق حرارتی کشور از خدمات شایسته ناصر محمدی مدیر عامل پیشین این نیروگاه تقدیر کرد. وی اظهار داشت: استان خوزستان سرزمین مقدسی است. این سرزمین شهدا و ایثارگران زیادی را در خود دیده است. خرسندیم که نیروگاه رامین طی ۴۰ سال فعالیت مستمر خود توانست، با تولید این انرژی حیاتی نقش مهمی را در ایجاد و توسعه زیرساخت‌های استان خوزستان ایفا نماید.

وی نیاز شبکه سراسری برق کشور در همه فصول سال به تولید برق این نیروگاه را نشان از اهمیت این مجموعه تولیدی در صنعت برق دانست. گفت: در فصل تابستان و پیک مصرف برق در شرایطی که اکثر نیروگاه‌های برق آبی از مدار خارج می‌باشند به نیروگاه رامین فشار مضاعفی وارد می‌شود. به همین دلیل همیشه قدردان تلاش‌ها و همت والای کلیه کارکنان و مدیران این مجموعه هستیم.

پیشاهنگ به تخصص‌ها و تجارب ارزشمند کارکنان نیروگاه رامین اشاره کرد. همچنین استفاده در بخش‌های مختلف از پتانسیل این نیروگاه به منظور ایجاد یک مرکز آموزشی- تخصصی در صنعت برق کشور خبر داد. وی ادامه داد: کشورهای غربی همواره سعی نمودند کشورمان را در همه زمینه‌ها مورد تحریم خود قرار دهند. ما نیز سعی نمودیم با تلاش و تمرکز بر استعدادها و توانمندی‌های خود، نیازها و چالش‌های فنی مهندسی در صنعت برق را مرتفع نماییم.

معاون راهبری تولید برق حرارتی کشور توجه به اقتصاد مقاومتی و اعتماد به تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های خدمات مهندسی ایرانی را مهم‌ترین راه برون رفت و کلید توسعه و پیشرفت کشورمان به ویژه در صنعت برق دانست. وی بر اهتمام مدیران و کارکنان خلاق صنعت برق در این خصوص تاکید نمود.

مهم‌ترین برنامه و انتظار از مدیر‌عامل جدید نیروگاه رامین

پیشاهنگ ضمن آرزوی موفقیت برای خلیل محمدی مدیرعامل جدید این نیروگاه، قانون مداری، تعامل با مسئولان استانی، مشورت با مدیران صنعت برق، صیانت از محیط زیست، افزایش سطح آمادگی واحدهای تولید برق، کاهش خروج‌های اضطراری واحدهای تولید برق و همچنین بهبود راندمان واحدهای نیروگاهی را مهم‌ترین برنامه و انتظار خود از مدیریت جدید عنوان نمود.

ناصر محمدی مدیرعامل پیشین نیروگاه رامین نیز به ارائه گزارشی از دستاوردها، وضعیت واحدهای تولیدی، اقدامات انجام شده و پتانسیل این نیروگاه در بخش‌های مختلف پرداخت. وی ضمن تقدیر از همکاری و همدلی مجموعه نیروگاه رامین، تولید پایدار این انرژی حیاتی را مرهون همت و تلاش کلیه کارکنان و مدیران این نیروگاه دانست. با اشاره به پتانسیل این نیروگاه اظهار امیدواری نمود با حضور مدیریت جدید شاهد بهبود عملکرد‌ها، تولید پایدار انرژی برق و استمرار خدمت رسانی به مردم باشیم.

خلیل محمدی مدیر عامل جدید این نیروگاه ۱۸۵۰ مگاواتی نیز به بیان اهداف و برنامه‌های خود به منظور تقویت این نیروگاه پرداخت و اظهار داشت. با یادآوری مسیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مسئولیت‌پذیری و تعهد به آرمان‌های کشور عزیزمان اظهار داشت: خدمت در سرزمین خوزستان که یادآور حماسه و ایثار ملت شریف ایران اسلامی است آرزو و توفیقی است که نصیب اینجانب شده است. امیدوارم با همت همدلی و همکاری همه مجموعه نیروگاه رامین بتوانم دین خود را به این سرزمین و مردم آن ادا نمایم.

وی برنامه‌ریزی هوشمندانه و استراتژی و مبتنی بر دانش و تخصص را مهم‌ترین رویکرد خود به منظور تحقق رسالت این نیروگاه دانست. با اشاره به پتانسیل بالای سرمایه‌های انسانی و تجارب ارزشمند تلاشگران نیروگاه رامین اظهار امیدواری نمود، با تدوین افق‌های هدفمند و استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و پتانسل بالای آنان شاهد بهبود نقاط قوت و رفع چالش‌های این مجموعه در صنعت برق کشور باشیم.

گفتنی است خلیل محمدی مدیرعامل جدید نیروگاه رامین بیش از این نیز معاونت فنی مهندسی و عضویت هیئت مدیره نیروگاه شازند را عهده‌دار بود.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *