پیوندهای مفید

ظرفیت نیروگاه‌های موجود تکافوی مصرف را دارد

ظرفیت نیروگاه‌ها تکافوی مصرف را دارد

محمدحسن متولی زاده، گفت: از نظر تولید نیروگاه و انتقال برق هیچ محدودیتی در سطح کشور نداشته و نداریم. به ویژه در فصل تابستان که با همکاری مردم نتایج ارزشمندی داشته‌ایم. اکنون بیش از ۶۰ درصد ظرفیت نیروگاه‌ها توسط بخش خصوصی در حال بهره‌برداری است. در سال جاری سه هزار مگاوات نیروگاه جدید احداث کرده‌ایم. عملکرد نسبت به دوره مشابه خوب بوده است.

مدیر عامل توانیر از پرداخت ۱۰۶ هزار میلیارد ریال پاداش خوش حسابی به مصرف‌کنندگان خانگی برق طی امسال خبر داد.

وی افزود: در تابستان امسال ۲۴ میلیون مشترک در اندازه الگوی مصرف برق مصرف کرده‌اند. هشت میلیون مشترک نیز میزان مصرف خود را نسبت به دوره قبل کاهش دادند و مشمول پرداخت پاداش شده‌اند.

متولی زاده ادامه داد: در بخش صنعت و کشاورزی نیز همکاری‌های خوبی در زمینه مصرف برق انجام شدند. مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به صاحبان آن‌ها پرداخت شد. از این بابت حدود چهار هزار مگاوات کاهش مصرف برق وجود داشته است.

وی به اینکه در فصل سرد سال نیز که حدود ۲۰ هزار مگاوات کاهش مصرف برق وجود دارد اشاره کرد. اظهارکرد: از نظر ظرفیت تولید و نصب هیچ مشکلی نداریم. در چند روز که دمای هوا خیلی کاهش یافت. میزان مصرف گاز افزایش یافت یک مقدار محدودیت در تامین سوخت در نیروگاه‌ها ایجاد شد.

وی افزود: به طور نرمال سالانه حدود پنج تا شش درصد رشد در مصرف وجود دارد. متناسب با آن نیروگاه احداث شده است. ظرفیت نیروگاه‌ها تکافوی مصرف را دارد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *