پیوندهای مفید

تعمیرات اساسی دو قطعه تخصصی در نیروگاه شهید رجایی

تعمیرات اساسی دو قطعه تخصصی در نیروگاه شهید رجایی

«محمدرضا اکبری» مدیر تعمیرات مکانیک نیروگاه بخار در این باره گفت: به منظور آماده نگاه داشتن تجهیزات استراتژیک واحدهای بخاری برای کسب آمادگی تولید برق پایدار، متخصصان این حوزه اقدام به انجام تعمیرات انواع تجهیزات نمود. در پی انجام تعمیرات اساسی الکتروموتورهای 6.6 کیلوولت واحدهای 250 مگاواتی نیروگاه، الکتروموتور بویلرفیدپمپ واحد شماره 4 بخاری نیز با استفاده از ظرفیت تخصصی کارکنان این نیروگاه، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

اکبری افزود: با بازکردن اتصالات الکتروموتور و برداشتن بوسترپمپ، روتور این تجهیز از محل خود، خارج و سپس، همراه با استاتور آن، مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با انجام دمونتاژ تجهیزات الکتروموتور، تست‌های الکتریکی لازم صورت گرفت. در ادامه، پس از بازدید ازکولر، تنظیم یاتاقان‌ها و سیل‌ها هم به انجام رسید. در نهایت، با مونتاژ روتور و الکتروموتور و اجرای تست‌های مربوطه، این تعمیرات به پایان رسید.

تعمیر و راه‌اندازی دوباره سیستم سیمولاتور نیروگاه طرشت

در پی بروز اشکال در رایانه‌های سیستم سیمولاتور سیکل ترکیبی نیروگاه طرشت و عدم قابلیت بهره‌برداری از آن، این سیستم با همراهی متخصصان نیروگاه شهید رجایی، به‌طور کامل تعمیر و دوباره آغاز به‌کار کرد.

«علی حق پرست» رئیس گروه آموزش نیروگاه شهید رجایی در تشریح این خبر گفت: سیستم سیمولاتور سیکل ترکیبی نیروگاه طرشت در آموزش متخصصان نیروگاهی نقش مهمی داشته است.

این سیمولاتور به دلیل ایجاد اشکال در رایانه‌های آن، از مدار فعالیت خارج شده بود؛ از این روی پس از هماهنگی‌های لازم و با درخواست دفتر توسعه منابع انسانی و آموزش صنعت شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از نیروگاه شهید رجایی برای برطرف نمودن عیب این سیستم، متخصصان این نیروگاه توانستند مشکل ایجاد شده در رایانه‌های سیستم سیمولاتور را به طور کامل رفع نمایند.

حق پرست افزود: برای این منظور و با هماهنگی مدیریت شرکت، 2 نفر از متخصصان نیروگاه که در حوزه‌های ابزاردقیق و نرم افزار رایانه فعالیت دارند، برای انجام تعمیر و بازسازی این سیستم معرفی شدند که از آبان امسال و در چند مرحله موفق شدند پس از 136 نفر ساعت فعالیت، سیستم سیمولاتور سیکل ترکیبی نیروگاه طرشت را به‌طور کامل تعمیر نموده و دوباره راه اندازی نمایند.

در پی اصلاح سیستم سیمولاتور سیکل ترکیبی نیروگاه طرشت، یحیی نوبخت، مدیرعامل این نیروگاه با ارسال نامه‌ای، از خدمات فنی تیم اعزامی نیروگاه شهید رجایی تقدیر کرد.

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *