پیوندهای مفید

افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب در برخی شهرها- 30% increase in water consumption in some cities

افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب در برخی شهرها

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «قاسم تقی‌زاده خامسی» روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری همزمان از 41 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به همزمانی افتتاح پروژه‌های صنعت آب کشور در نوزدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با روز ملی آب اظهار داشت: نقش آب در زندگی، همیشه جدی بوده و این روزها در سراسر جهان این نقش پررنگ‌تر و حیاتی تر شده است.

مصرف آب در کشور نگران کننده است

وی گفت: وظیفه ما تامین آب با کیفیت برای مردم و مسئولیت اجتماعی جوامع، مصرف بهینه آب است. بارندگی‌های اخیر به افزایش ذخایر آبی کشور کمک کرده است. اما باید توجه داشت که ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها محدود است. چون آب باید در اختیار همه ایرانی‌ها قرار گیرد. افزایش مصرف 30 درصدی آب در برخی شهرها و 15 درصدی در شهر تهران نگران کننده است.

تقی‌زاده خامسی همچنین به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و انجام سنت خانه‌تکانی در خانواده‌های ایرانیاشاره کرد. او بر ضرورت توجه جدی‌تر به مصرف بهینه آب تاکید کرد. همچنین گفت: برای تامین آب با کیفیت و مطلوب برای مردم پای کار هستیم و این برنامه را دنبال می‌کنیم.

وی با بیان این که درخواست ما از مردم مدیریت مصرف در هنگام شستشو و خانه‌تکانی است، اظهار داشت: این کار باید تدریجی انجام و از هم‌اینک شروع شود و به زمان پیک مصرف موکول نشود.

معاون وزیر نیرو در عین حال با اشاره به شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: مردم مصمم هستند بتوانیم روند شیوع و مخاطرات این ویروس را شکست دهیم.

وی همچنین درباره پویش #هرهفته_الف_ب_ایران گفت: در این پویش، طبق وعده عمل کردیم. به تمام اهداف خود رسیدیم و برای سال 99 هم با پروژه‌ها و خدمات بیشتر آماده می‌شویم.

منبع: پاون

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *