پیوندهای مفید

فعالیت شبانه روزی ۴ هزار نفر در بخش تولید برق

فعالیت شبانه روزی ۴ هزار نفر در بخش تولید برق

به گزارش روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق حرارتی عبدالرسول پیشاهنگ، معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: ما در هر زمان در طول شبانه روز باید 4 هزار آدم بیدار در بخش تولید برق حرارتی در کشور داشته باشیم تا بخش تولید برق، بدون مشکل و بدون توقف، به فعالیت مستمر خود ادامه دهد.

وی افزود: در حال حاضر نیز که روزهای نخستین فروردین ماه را سپری می کنیم و بسیاری از مشاغل، به دلیل تعطیلات نوروزی، تعطیل هستند. علاوه بر آن به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری در تعطیلات به سر می برند و یا به شیوه دورکاری فعالیت می‌کنند. در صنعت برق حرارتی و به ویژه در نیروگاه‌های کشور در مجموع 4 هزار نفر نیروی انسانی به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند؛ تا برق مورد نیاز مردم به صورت پایدار تأمین شود.

پیشاهنگ گفت: وصل بودن برق بیمارستان‌ها، خانه های مردم و تمامی مراکز حساس کشور به حضور نیروهای خدوم صنعت برق بر سر کار خود وابسته است. وجود برق، یعنی وجود امنیت؛ چرا که برق، زیرساخت تمامی فعالیت‌ها است. امروز که مردم در خانه های خود به سر می‌برند، تأمین مستمر برق، برای آنها راحتی، امنیت و آسایش را به ارمغان آورده است. بیمارستان‌ها نیز که نیروهای خدوم و از جان گذشته پزشکی، پرستاری و کادرهای درمانی و خدماتی مشغول فعالیت هستند، با وجود برق امکان ادامه فعالیت دارند.

تلاش شبانه‌روزی همکاران بخش تولید برق

او افزود: به عبارتی تمامی مسائل جاری کشور به وجود برق پایدار و مطمئن باز می‌گردد. به همین خاطر همکاران ما در بخش تولید برق، در حالی که با مسائلی از جمله مسائل بهداشتی شرایط شیوع کرونا و مسائل خانوادگی ناشی از دور بودن از خانواده مواجه‌اند، به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت رسانی هستند.

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان اینکه حضور فعالان صنعت برق بر سر کار در شرایط سال تحویل، تعطیلات نوروزی و … فقط مربوط به امسال نیست. هر ساله شاهد این حضور و استمرار خدمت رسانی در هر شرایطی هستیم. حتی در شرایط جنگی در دوران جنگ تحمیلی، وقتی آژیر قرمز به صدا درمی‌آمد، همکاران ما حق نداشتند اتاق فرمان را ترک کنند. آن‌ها باید در آن شرایط هم تأمین برق را برای مردم انجام می‌دادند.

وی افزود: در شرایط فعلی، علاوه بر تولید مستمر و بدون وقفه برق، فراهم‌سازی شرایط نیروگاه‌ها برای تولید برق در پیک تابستان 99 نیز در حال انجام است. در این بخش نیز، تعداد زیادی از نیروهای صنعت برق در سراسر کشور در حال انجام تعمیرات دوره‌ای و اورهال واحدهای نیروگاهی هستند.

پیشاهنگ تصریح کرد: مدیریت این شرایط بسیار مهم و حیاتی است. چرا که هم باید سلامت سیستم تولید برق را به صورت کامل داشته باشیم. هم باید سلامت نیروی انسانی را که به عنوان سرمایه اصلی صنعت برق، همواره در اولویت است، به بهینه‌ترین صورت مدیریت و پیاده‌سازی کنیم.

اقدامات انجام شده برای حفظ سلامتی پرسنل

  • علاوه بر تأمین نیازهای جاری به مواد ضدعفونی کننده و اقلام بهداشتی در محیط کار؛
  • پیاده سازی تمهیداتی برای ایمن ماندن سلامت محیط کار؛
  • در ارتباط با تأمین کنندگان کالاها و تجهیزات مورد نیاز نیروگاه‌ها و همچنین تردد ماشین آلات در بخش های مختلف از جمله: سوخت نیز پروتکل های بهداشتی و سلامت را پیاده سازی کرده ایم تا نیروگاه‌ها به مشکلی برنخورند.

معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: بیش از 85 درصد تأمین برق کشور در بخش تولید برق حرارتی صورت می گیرد. کمپینی با عنوان «#صنعت_برق_ همیشه_بیدار» با حضور تمامی فعالان صنعت برق در سراسر کشور آغاز به کار کرد. در این کمپین با اظهار همبستگی با عزیزانی که در بخش درمان به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای خدمت رسانی به مردم هستند، اعلام می‌کنیم که ما هم در بخش برق بیداریم. برق شما را به صورت مطمئن تأمین می‌کنیم. همه با هم می‌توانیم به زودی، شاهد شکست دادن ویروس کرونا در کشور و بازگشت شرایط عادی در تمامی نقاط ایران باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *