پیوندهای مفید

تاکید مدیر عامل شرکت برق حرارتی بر رعایت پروتکل‌های پیشگیری از کرونا

تاکید مدیر عامل شرکت برق حرارتی بر رعایت پروتکل‌های پیشگیری از کرونا

به گزارش برق نیوز، دیدار نورزوی مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی با مدیران عامل شرکت‌های تولید و مدیریت تولید برق به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید. محسن طرزطلب در این دیدار اظهار داشت: ضروری است تا همه پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغ شده درباره پیشگیری از کرونا در شرکت‌های تابعه لحاظ گردد، تا مشکلی برای سلامتی کارکنان و خانواده‌های آنان ایجاد نگردد.

وی گفت: درصورت عادی شدن شرایط و پیشگیری کرونا، مصرف برق افزایش خواهد یافت. فعالیت واحد‌های خدماتی، آموزشی و تولیدی تعطیل شده در تابستان رونق خواهد گرفت. با افزایش بار سرمایشی مواجه خواهیم شد که پیش بینی می‌شود حدود ۷ تا ۸ هزار مگاوات به مصرف برق کشور افزوده خواهد شد.

وی افزود: انجام تعمیرات نیروگاه‌ها مطابق با برنامه زمان‌بندی سالیانه و رفع موانع تولید باید با جدیت دنبال شود. در صورت شناسایی و و رصد واحد راکد در منطقه تحت فعالیت خود تمهیداتی ایجاد شود تا در صورت امکان برای ایام پیک برق از آن بار گرفته شود.

او گفت: برای تامین برق مطمئن باید تمام تمهیدات اندیشیده شود، زیرا ممکن است با افزایش مصرف برق بیش از آن چه در پیک برق ۹۸ مواجه بودیم، روبرو شویم.

ادامه فعالیت گروه‌های تعمیراتی با ادامه شیوع کرونا

طرزطلب همچنین بر تامین قطعات یدکی مورد نیاز نیروگاه‌ها تاکید کرد. او گفت: سعی داریم با تنظیم پروتکل‌های مربوطه، در صورت ادامه شیوع کرونا در کشور از وزیر نیرو درخواست کنیم تا گروه‌های تعمیراتی و تامین قطعات بتوانند فعالیت‌های خود را از سر بگیرند تا مشکلی در زمینه تامین قطعه و یا تعمیرات ایجاد نشود.

وی خواستار پیش بینی‌های لازم در زمینه تامین بودجه و ارایه آن به ستاد شرکت برق حرارتی جهت تامین قطعات شد. او تصریح کرد: با توجه به مشکل نقدینگی و تامین منابع کشور، ضروری است دستورالعمل مربوط به فروش اموال و مواد زائد نیروگاه‌ها با سرعت بیشتری دنبال شود. همچنین در شرکت‌های تابعه پیاده سازی شود تا به نتایج موردنظر برسیم.

طرزطلب همچین خواستار همکاری شرکت‌های تابعه با مجریان طرح‌ها جهت تکمیل واحد‌های در دست ساخت شرکت جهت آمادگی برای پیک برق ۹۹ شد. او خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ظرفیت ظرفیت مخازن سوخت نسبت به سال گذشته ضروری است. حداکثر تلاش و رایزنی در سطح استان و کشور جهت تزریق سوخت مایع به مخازن سوخت نیروگاه‌ها صورت گیرد. تا در تابستان مشکلی جهت تولید برق ایجاد نگردد.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی مجدد بر لزوم حفظ سلامتی پرسنل و خانواده‌های همکاران نیروگاه‌های حرارتی، تاکید کرد. وی تصریح کرد: تولید برق در سال جاری از شرایط ویژه‌ای برخوردار است. ما تلاش می‌کنیم تا نقدینگی لازم را فراهم کنیم.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *