پیوندهای مفید

سیمبانان و کارکنان شرکت برق همگام با پرستاران وپزشکان در شرایط کرونایی

سیمبانان و کارکنان صنعت برقی این روزها پا به پای پرسنل درمانی در شرایط سخت به فعالیت ادامه می دهند. این افراد حتی در اغلب موارد بدون داشتن ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده در سر کار خود حضور پیدا کرده و به فعالیت می‌پردازند، تا برق منازل مردم و بیمارستانها و … قطع نشود ومردم کشور دغدغه برق نداشته باشند.

با آن که بار بسیاری از مشکلات و سرپا نگهداشتن شبکه بر دوش این افراد است اما وضعیت حقوق و مزایای آن‌ها در پایین‌ترین رده صنعت برق قرار دارد. آن‌ها نه مثل اپراتورهای پست‌ها از حمایت‌های خارجی بهره می‌برند و نه مثل کارکنان بخش دولتی ادارات از حمایت دولت برخوردارند.

مامورین قرائت و وصول، سیمبانان و بهره‌برداران شبکه، پیمان‌کاران تعمیر و نگهداری و… همه در تلاشند تا صنعت برقی که حتی مدیران آن از تامین ماسک و دستکش آنها عاجزند کوچک‌ترین مشکلی در هفته‌های پرتب و تاب کرونایی نداشته باشد.

عدم تمدید قرارداد سیمبانان

متاسفانه اخبار متفاوتی در یکی دو هفته اخیر منتشر شده است. این اخبار نشان می‌دهد در برخی از شرکت‌های برقی، عده‌ای از آن‌ها را تعدیل کرده و دیگر قراردادهایشان تمدید نشده است. اکثر شرکت‌ها به بهانه غیررسمی و شرکتی بودن آن‌ها حتی حقوق و مزایای واقعی را آن‌ها را نداده‌اند. به دلیل شرایط بد اشتغال در کشور، رسما از آن‌ها بیگاری می‌کشند.

این افراد چون بر خلاف اپراتورها نیروهای مستقیم شرکت‌های برقی به حساب نمی‌آیند با کوچک‌ترین اعتراضی تهدید به اخراج می‌شوند. با کمترین تجهیزاتی در سرما و گرما به کار گرفته می‌شوند.
به نظر می‌رسد وزارت نیرو و شرکت های دولتی برق به ویژه در بخش توزیع که بار اصلی وظایف خود را به دوش این قشر از جامعه صنعت برق انداخته‌اند باید در سیاست‌های خود بازنگری و شرایط بهتری برای ادامه فعالیت آن‌ها فراهم کنند.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *