پیوندهای مفید

خرید ۴.۳ میلیارد تومان برق از سرمایه گذاران نیروگاه های خورشیدی

خرید ۴.۳ میلیارد تومان برق از سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های خورشیدی

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دادگر گفت: خرید ۴.۳ میلیارد تومان برق را از سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های خورشیدی در استان طی سال گذشته داشته‌ایم.

وی در در جلسه بررسی و تحلیل شاخص نرخ بیکاری خراسان جنوبی طی سال ۹۸، اظهار کرد: طی سال ۹۸ اعتبارات هزینه شده نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است.

او با بیان اینکه ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته هزینه شده که این رقم در سال ۹۷ حدود ۹۱ میلیارد تومان بوده است، افزود: در سال ۹۷ برای منابع داخلی ۱۹ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که این رقم در سال ۹۸ حدود ۱۳.۵ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ۱۱ میلیارد تومان عملکرد سال ۹۷ به هفت میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان در سال ۹۸ رسیده‌ایم.

گفت: طی سال ۹۷ اعتبارات عوارض برق حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که این رقم در سال ۹۸ به ۱۲ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۷ دستگاه پست با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان نیز در زمستان سال ۹۸ انجام شده است، عنوان کرد: از شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارات سرمایه ای به هفت میلیارد و ۲۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ رسیدیم.

دادگر با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۹ هزار کیلومتر شبکه برق و ۹ هزار و ۷۰۰ دستگاه پست در استان در دست بهره برداری داریم، بیان کرد: در سال ۹۸ حدود ۴۴ درصد رشد اشتغال و ۲۵ درصد رشد اعتبارات را نسبت به سال ۹۷ داشته‌ایم

وی با بیان اینکه طی سال گذشته ۷۶ مشترک نیروگاه خورشیدی احداث و ۹۱۹ کیلووات به شبکه متصل شد، اظهار داشت: چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بهای خرید تضمینی به این مشترکین ما به ازای برق تولیدی که داشتند، پرداخت شده است.

منبع: خبرنگازی مهر

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *