پیوندهای مفید

تداوم برنامه تعمیراتی نیروگاه ها با وجود کرونا

تداوم برنامه تعمیراتی نیروگاه‌ها با وجود کرونا

انجام برنامه تعمیراتی نیروگاه‌ها به عنوان دومین اقدام برای تامین نیاز شبکه

«علی اصغر عبدلی»  از انجام برنامه تعمیراتی نیروگاه‌ها به عنوان دومین اقدام برای تامین نیاز شبکه در تابستان یاد کرد. او گفت: نیروگاه‌های برق حرارتی براساس دستورالعمل‌های سازندگان پس از مدتی کار باید تحت تعمیرات قرارگیرند که این امر ممکن است دو بار در سال باشد.

افزود: طبق روال هرسال با افزایش دمای هوا نیاز تامین برق در شبکه نیز افزایش می‌یابد.

مدیرکل بهسازی نیروگاه‌ها و محیط زیست گفت: امسال، اما با توجه به گسترش بیماری کرونا که موجب توقف فعالیت برخی واحد‌های صنعتی و تولیدی شد. پیش بینی می‌شود با برطرف شدن این مشکل و برای جبران عقب ماندگی‌ها صنایع با ظرفیت بیشتری وارد کار شوند. این امر موجب افزایش تقاضای برق در شبکه خواهد شد.

«عبدلی» گفت: امسال همچنین از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال جهش تولید نام‌گذاری شد. بر این اساس پیش بینی افزایش نیاز برق به عنوان زیرساخت اصلی برای جهش در کشور خواهیم داشت.

نیروگاه‌های برق حرارتی تامین کننده ۸۵ درصد نیاز شبکه برق کشور

مدیرکل بهسازی نیروگاه‌ها و محیط زیست شرکت «مادرتخصصی برق حرارتی» ایران ادامه داد: نیروگاه‌های برق حرارتی تامین کننده ۸۵ درصد نیاز شبکه برق کشور هستند و براین اساس اقدام‌هایی برای پایداری این نیروگاه‌ها برای تامین نیاز‌های شبکه برای تابستان در دستور کار قرار گرفت.

وی یکی از این اقدام‌ها را نصب واحد‌های جدید نیروگاهی برشمرد. او افزود: پیش بینی شده برای تابستان امسال دو هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش ظرفیت تولید جدید وارد مدار شود.

«عبدلی» افزود: برنامه تعمیرات نیروگاه‌ها از مهرماه هرسال آغاز می‌شود که برای امسال نیز از مهرماه برنامه تعمیراتی نیروگاه‌ها تدوین و ابلاع شد.

به گفته وی برنامه تعمیراتی نیروگاه‌ها با ۱.۷ میلیون مگاوات روز در دستور کار قرار گرفت، که ۶۷۰ برنامه تعمیراتی که بیش از ۱۰۰ برنامه سنگین بلندت مدت بود به مرحله اجرا درآمد.

عبدلی افزود: تاکنون این برنامه‌ها بیش از ۸۳درصد پیشرفت فیزیکی داشتند. پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان اردیبهشت ماه به اتمام برسند.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *