پیوندهای مفید

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور با سرمایه‌گذار خارجی در یزد

احداث بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور با سرمایه‌گذار خارجی در یزد

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد از احداث بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور با مشارکت یک سرمایه‌گذار خارجی در این استان در آینده خبر داد. «علی نمازی» در این باره گفت: مجوز سرمایه‌گذاری این نیروگاه از سوی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی کشور صادر شده است. سرمایه‌گذار در حال فراهم کردن مقدمات کار و مکان‌یابی برای ساخت این نیروگاه است.

وی ظرفیت تولید برق بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور را ۳۰۰ مگاوات اعلام کرد. او گفت: سرمایه‌گذار مجوز لازم را دارد تا برق تولیدی را به صورت مستقیم به کشور‌های همسایه ایران صادر کند.

او میزان سرمایه‌گذاری این طرح را ۳۰۰ میلیون یورو رو اعلام کرد. وی گفت: برای فرایند صدور مجوز این طرح نشست‌های متعدد تخصصی جهت پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی انجام شد. همچنین ارائه راهنمایی و مشوق‌های سرمایه‌گذاری و اعتبار سنجی سرمایه‌گذار از سوی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان یزد صورت گرفت.

بر اساس پژوهش‌ها، بررسی‌ها و یافته‌های محققان ایرانی و خارجی، استان یزد به دلیل کویر بودن دارای بیش‌ترین زاویه مناسب تابش نور خورشید است. به همین دلیل به بهشت انرژی خورشیدی ایران معروف است. سرمایه‌گذاران خارجی استقبال خوبی در این بخش دارند.

هم اکنون ۷ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت اسمی ۷۰ مگاوات و ظرفیت فعال ۵۳ مگاوات با حجم سرمایه‌گذاری مصوب ۷۶ میلیون دلار توسط سرمایه‌گذارانی از کشور‌های ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، هلند، قبرس، لهستان و امارات متحده عربی در استان یزد در حال فعالیت است.
منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *