پیوندهای مفید

تخصیص 25 درصدمالیات ارزش افزوده قبوض برق به انرژی‌های تجدید‌پذیر

تخصیص 25 درصد مالیات قبوض برق به انرژی‌های تجدید‌پذیر

«داود کامگار» گفت: پس از خاتمه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه، بر اساس مصوبات کمیسیون‌های تخصصی و در نهایت تصویب صحن علنی مجلس شورای اسلامی، دو مصوبه مهم در حوزه آب روستایی و برق تجدیدپذیر به لایحه دولت اضافه شد.

وی افزود: بر اساس جدول ذیل ماده ۴۵ گزارش کمیسیون تخصصی که به تصویب صحن علنی مجلس رسیده است، یک نودم از درآمد‌های ماهانه مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت، به موضوع آب شرب روستایی تخصیص خواهد یافت. درآمد حاصل از اجرای این بند در سال ۱۳۹۹، حدود چهار هزار میلیارد ریال تخمین زده می‌شود.

«کامکار» ادامه داد: همچنین بر اساس ماده ۴۳، ۲۵ درصد از مالیات بر ارزش افزوده قبوض دوره‌ای برق، جهت خرید تضمینی برق تجدیدپذیر و پاک غیردولتی با اولویت مناطق محروم و روستاها، به «ساتبا» تخصیص خواهد یافت. درآمد حاصل از اجرای این بند در سال ۹۹ حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی افزود: ظرف چند روز آینده پس از طی شدن فرایند‌های مربوط به تصحیح و مقابله در معاونت قوانین مجلس، لایحه مذکور، جهت تایید برای شورای نگهبان ارسال خواهد شد. با تایید و ابلاغ این لایحه به عنوان قانون، منابع درآمدی پایدار، مستمر و قابل توجهی برای این دو بخش ایجاد خواهد شد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *