پیوندهای مفید

مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس منصوب شد

مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس منصوب شد

در مراسمی با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و مدیرعامل شرکت «توانیر»، مراسم معارفه و تودیع مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس برگزار شد.

این مراسم با حضور «همایون حائری» معاون وزیر نیرو و محمدحسن متولی زاده مدیرعامل توانیر به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد. در آن مدیرعامل جدید برق منطقه‌ای فارس منصوب و از تلاش‌های کریمی در مدت تصدی این سمت، قدردانی شد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مراسم انتصاب غلامرضا نصیری به سمت مدیرعاملی شرکت برق منطقه‌ای فارس با بیان اینکه این شرکت دو استان فارس و بوشهر را تحت مسئولیت دارد، خاطرنشان کرد: این دو استان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی، دارای اهمیت بسیاری است.

«همایون حائری» با شاره به ضرورت توجه به مدیریت مصرف برق، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در دوسال گذشته رشد مصرف برق کاهش یافته و از ۵.۲ درصد در سال‌های گذشته به ۲.۹ درصد در سال ۹۷ و به یک درصد در سال ۹۸ رسید که این نشانگر اهمیت فعالیت‌ها و پروژه‌های مدیریت مصرف برق است.

پویش «هرهفته الف_ب_ایران» ادامه خواهد یافت

وی با تصریح بر ادامه این مسیر، اظهارداشت: همچنین وزارت نیرو در ادامه پویش سال گذشته، امسال نیز پویش «هرهفته الف_ب_ایران» را با محوریت ساخت و ساز‌ها، و سازوکار‌ها ادامه خواهد داد. ما امیدواریم که بیش از گذشه شاهد برکات آن برای کشور باشیم.

معاون وزیرنیرو در امور برق و انرژی به نام‌گذاری سال جهش تولید اشاره کرد. او گفت: نباید هیچ محدودیتی در تامین برق مراکز صنعتی و سایر مشترکان وجود داشته باشد.

در ادامه این مراسم مدیر عامل شرکت توانیر نیز در سخنانی از تلاش‌های کریمی در طول دوران خدمت در صنعت برق قدر‌دانی کرد. وی افزود: وی همواره مدیری با اخلاق و پشتکار بود.

محمدحسن متولی زاده همچنین گفت نصیری نیز در شرکت برق منطقه‌ای فارس رشد کرده است. ادامه داد: او از طریق پروسه فراخوان انتخاب شده است. ما امیدواریم که با ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های استانی، در رسیدن به اهداف صنعت برق موفق باشد.

متولی زاده خاطر نشان کرد: سطح انتظارات از وی بسیار بالاست. با شناخت خوبی که نصیری از صنعت برق استان‌های فارس و بوشهر دارد، رسیدن به اهداف تعیین شده، راهگشا خواهد بود.
در این مراسم رضایی معاون عمرانی استانداری فارس نیز در سخنانی به تقدیر از فعالیت‌های کریمی پرداخت. وی برای مهندس نصیری نیز آرزوی موفقیت کرد. همچنین افزود: در سال جهش تولید بیش از ۳ هزار پروژه در نظر گرفته شده استو. در این میان نقش برق به ویژه در بخش شهرک‌های صنعتی، حیاتی است.

همچنین نصیری مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس نیز در این مراسم در سخنانی کوتاه گفت: سازمان‌ها دارای دو منبع بزرگ هستند که شامل منابع انسانی و تعامل با سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها است.

سوابق کاری نصیری مدیرعامل برق منطقه‌ای فارس

وی اظهار امیدواری کرد که با استفاده از این دو منبع، بتواند گام‌های موثری را در رسیدن به اهداف صنعت برق بردارد. همچنین کریمی نیز در این مراسم از همه کسانی که با وی در طول این سال‌ها همکاری کرده بودند، تقدیر و تشکر کرد. از سوابق کاری نصیری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارشناس مسئول حفاظت و کنترل برق منطقه ای فارس؛
  • مدیر امور انتقال استان بوشهر ۸ سال؛
  • مدیر امور بهره‌برداری شمال و غرب برق منطقه ای فارس ۴سال؛
  • مدیر امور انتقال جنوب و شرق شرکت برق منطقه ای فارس ۴ سال،مدیر نظارت بر تعمیرات و بهره‌برداری ۴ سال؛
  • مدیر دیسپاچینگ جنوب ۳ سال؛
  • معاون بهره‌برداری و کسب ۳ دوره پیاپی مقام اول کشور در بهره‌برداری در مدت سه سال معاونت بهره‌برداری؛
  • معاون طرح و توسعه دو سال؛
  • پنج سال نیز عضو هیات مدیره بوده اند.

نصیری فارغ التحصیل مهندسی برق گرایش قدرت و دارای مدرک کارشناسی ارشدهای برق قدرت از دانشگاه امیرکبیر ، مدیریت شیراز و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه صنعتی شیراز در مرحله دفاع است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *