پیوندهای مفید

10درصد صرفه‌جویی در مصرف برق، 20 درصد پاداش دارد

پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق

مدیرعامل شرکت «توانیر» بر لزوم رعایت الگو برای عبور از نقطه اوج مصرف برق در تابستان امسال تاکید کرد و گفت: میانگین رشد مصرف برق در کشور حدود هفت درصد در سال است که اگر این میزان رشد همچنان تداوم داشته باشد، تاسیسات این صنعت هر ۱۰ سال باید دو برابر شود.

محمدحسن متولی‌زاده در آیین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس که به صورت ویدیو کنفرانس و از راه دور برگزار شد، افزود: دو برابر شدن تاسیسات صنعت برق نیازمند سرمایه‌گذاری ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی است. این هزینه‌ای بسیار هنگفت است. باید بر روش‌های تشویقی و پرداخت پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق، مصرف بهینه تاکید شود. همچنین باید به تامین و انتقال برق پایدار به ویژه در فصل تابستان همت گماشت.

10 درصد صرفه‌جویی در مصرف برق، 20 درصد پاداش دارد

متولی زاده در ادامه به نگاه تشویقی وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق اشاره کرد. او گفت: تعرفه‌گذاری مصرف برق به گونه‌ای طراحی شد که با کاهش ۱۰ درصدی مشترکان در مصرف، قبوض برق ۲۰ درصد کاهش قیمت خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تابستان گذشته برنامه‌های مدیریت مصرف به خوبی اجرا شد. اجرا نشدن این برنامه‌ها می‌توانست هفت هزار میلیارد تومان برای خرید برق هزینه به دنبال داشته باشد.

مدیرعامل «توانیر» همچنین بر لزوم هماهنگی و تبادل تجارب برای گذر از پیک تابستان ۹۹ تاکید کرد. او ادامه داد: برنامه‌های مدیریت مصرف که با نگاه تشویق محور در تابستان گذشته اجرا شد، با پرداخت رقمی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان پاداش همراه بود. درصورت اجرا نشدن این برنامه، باید هفت هزار میلیارد تومان برای خرید برق، هزینه و یا خاموشی اعمال می‌شد.

وی اضافه کرد: اجرای این برنامه با یک بیستم هزینه، سبب شد تا تابستان بدون خاموشی پشت سرگذاشته شود.

مدیرعامل «توانیر» افزود: اکنون پوشش صد درصدی برق در کشورمان ممکن شده است. این امر نشان از پیشتازی صنعت برق کشور در جهان دارد. برآورد سازمان‌های بین المللی در حوزه انرژی تحقق این مهم در افق ۲۰۵۰ بوده است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *