پیوندهای مفید

سال گذشته معادل 5 نیروگاه هزار مگاواتی صرفه‌جویی شد

معادل 5 نیروگاه هزار مگاواتی صرفه‌جویی در مصرف برق

«شرکت توانیر» اعلام کرد: در قالب برنامه‌های مدیریت بار که به منظور عبور از پیک تابستان سال ۹۸ در نظر گرفته شده بود، با ۱۳۵ هزار مشترک صنعتی کشاورزی و … تفاهم نامه همکاری امضا شد. این تعداد از مشترکان که در گروه‌های صنعتی، کشاورزی و سایر مصارف بودند همکاری کردند. در نهایت منجر به صرفه‌جویی در مصرف برق و کاهش پیک به میزان ۳۸۷۶ مگاوات شد. تامین این میزان برق و صرفه‌جویی نیازمند احداث ۵ نیروگاه هزار مگاواتی بود.

این درحالی است که بابت اجرای طرح‌های مدیریت بار در سال گذشته، ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به مشترکان همکاری کننده در این طرح‌ها پرداخت شد. این رقم حدود یک بیستم هزینه‌های خرید تضمینی برق از نیروگاه‌هایی است که باید احداث می‌شد.

خوشبختانه استانداران سراسر کشور از طرح‌های مدیریت بارحمایت کردند و مشوق‌هایی تعریف شد. با این حمایت‌ها در طرح‌های مدیریت بار، تاکنون ۹۰ هزار تفاهم نامه همکاری با مشترکان به امضا رسید. با توجه به درخواست‌های دریافتی، پیش‌بینی می‌شود این تعداد حتی به دوبرابر میزان سال گذشته نیز افزایش یابد.

مشوق‌های خوب عامل صرفه‌جویی در مصرف برق

صنعت برق مشوق‌های خوبی را برای مشترکان همکار در طرح‌های مدیریت بار در نظر گرفت. همین باعث افزایش جذابیت، میزان استقبال مشترکان و صرفه‌جویی در مصرف برق شد.

با مشارکت و همکاری مشترکان به ویژه در گروه‌های صنعتی و کشاورزی، امکان مدیریت مصرف به میزانی بیشتر از سال گذشته فراهم و مشترکان همکار نیز از پاداش‌های در نظر گرفته شده بیش از گذشته منتفع شوند.

برپایه این گزارش، برنامه‌های مدیریت پیک بار صنعت برق که امسال با عنوان «برنامه‌های مدیریت سمت تقاضا» اجرا می‌شود، از اوایل خرداد آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

برنامه‌های صنعت برق در برنامه‌های مدیریت مصرف تشویق محور بوده و مشارکت کنندگان نیز از پاداش‌هایی که در تفاهم نامه‌های همکاری با شرکت‌های برق منعقد می‌کنند، بهره‌مند خواهند شد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *