پیوندهای مفید

ضرورت توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده باید براساس نیاز شبکه

ضرورت توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده باید براساس نیاز شبکه

جلسه ویدئو کنفرانسی با موضوع بررسی و تبادل نظر در خصوص موارد مربوط به نیروگاه‌های تولید پراکنده با حضور  مصطفی رجبی مشهدی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت «توانیر» و مجریان طرح تولید پراکنده شرکت توانیر و شرکت‌های برق منطقه‌ای برگزار شد.

رجبی مشهدی در این جلسه با معرفی  احسان ذبیح زاده به عنوان مجری طرح تولید پراکنده شرکت توانیر، از تلاش‌های  نریمیسا در مدت تصدی این سمت تقدیر و بر توسعه هدفمند نیروگاه‌های تولید پراکنده براساس نیاز شبکه برق تاکید کرد.

رجبی مشهدی همچنین با اشاره به ضرورت ابلاغ تیپ اصلاح شده قرارداد خرید تضمینی خاطرنشان کرد: باید برای حفظ سطح تولید مناسب نیروگاه‌های مقیاس کوچک برای گذر از پیک ۱۳۹۹ تلاش شود.

وی در عین حال نسبت به ابلاغ نرخ‌های مصوب، پیگیری پرداخت به موقع مطالبات توضیح داد و گفت: نیروگاه‌های تولید پراکنده باید براساس نیاز شبکه توسعه یابند.

در این جلسه همچنین احسان ذبیح زاده، مجری طرح تولید پراکنده شرکت توانیر، ضمن تشکر از مشارکت مؤثر مجریان این طرح‌ها در شرکت‌های زیرمجموعه، اظهارامیدواری کرد: نیروگاه‌های در حال احداث تا قبل از پیک ۱۳۹۹ وارد مدار شوند و با حداکثر تولید، در جهت تحقق اهداف پویش فراگیر وزارت نیرو در سال ۹۹ گام بردارند.

برپایه این گزارش، در ادامه جلسه مجریان طرح‌های تولید پراکنده شرکت‌های برق منطقه‌ای دیدگاه‌های خود را بیان و ضمن تأکید بر ادامه برگزاری این جلسات هماهنگی و هم اندیشی، نیازمندی‌های بهبود مستمر این حوزه را ارائه کردند.
منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *