پیوندهای مفید

تولید برق از تونل‌های بادی درمرز مشترک با افغانستان

تولید برق از تونل‌های بادی درمرز مشترک با افغانستان درحال بررسی است

وزیر نیرو اظهار داشت: اکنون حدود ۹۰۰ مگاوات ظرفیت در انرژی‌های تجدیدپذیر خورشیدی و بادی در کشور داریم که نصب شده‌اند. همچنین تولید برق از تونل‌های بادی درمرز مشترک با افغانستان درحال بررسی است.

«رضا اردکانیان» با اشاره به اینکه برنامه دولت توجه بیشتر به این حوزه است، افزود: ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر بالقوه در کشور به ویژه در بخش باد بسیار وسیع است. تونل‌های بادی قابل ملاحظه‌ای در مناطق مختلف کشور وجود دارد.

وزیر نیرو گفت: یکی از این تونل‌های بادی در مرز مشترک با افغانستان است. سعی خواهیم کرد در قالب کمیسیون‌های همکاری مشترک اقتصادی مطالعات این منطقه را اجرایی و تولید برق از تونل‌های بادی را انجام دهیم.

«اردکانیان» گفت: نرخ ارز در سال قبل دچار تفاوت شد. به دلیل این تفاوت سرمایه‌گذاری‌ها در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر اندکی با مشکلاتی مواجه شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با تسهیلاتی که امسال داده شده است به ویژه با ساز و کار‌هایی که در داخل وزارت نیرو ناظر بر همکاری نزدیک‌تر بخش‌های مختلف برق و انرژی با سازمان «ساتبا» به عنوان متولی این کار فراهم شده است، این وزارتخانه بتواند تعهدات مالی خود را در قبال سرمایه‌گذاران اجرا کند، تا اشتیاق بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این بخش ایجاد شود.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *