پیوندهای مفید

چتر حمایتی وزارت نیرو برسر تولید‌کنندگان داخلی پنل‌های خورشیدی

چتر حمایتی وزارت نیرو برسر تولید‌کنندگان داخلی پنل‌های خورشیدی

معاون وزیر نیرو و رییس سازمان «ساتبا» گفت: چتر حمایتی وزارت نیرو بر سر تولید‌کنندگان داخلی پنل‌های خورشیدی خواهد بود.

«محمد ساتکین» اظهار داشت: وزارت نیرو متولی تهیه مشوق‌های گوناگون برای مصرف‌کنندگان برق شهری می‌باشد. به همین جهت اگر برق را هر کیلو ولت ساعت هزار و ۳۰۰ تومان بفروشیم، برای کسانی که وسایل مصرفی را از تولیدات داخلی خریداری نمایند حدوداً ۳۰ درصد تخفیف هزینه برق به عنوان مشوق دریافت خواهند کرد.

او ادامه داد: دولت این مشوق را به منظور تحریک خرید از محصولات تولید داخل، ارائه می‌کند. اگر تولید داخل جوابگوی نیاز داخل نباشد باید به سراغ واردات محصول مورد نیاز برویم.

به گفته این مقام مسؤول امروز نیروگاه‌های خورشیدی ما نمی‌توانند برق مورد نیاز داخل را تولید نمایند. اینجاست که برای تأمین برق مورد نیاز می‌توان به سراغ تولید‌کنندگان پنل‌های خورشیدی رفت و نظر حمایتی وزارتخانه نیرو را به بخش‌های دیگر صنعت برق هم معطوف کرد. حال اگر تولید‌کنندگان پنل‌های خورشیدی داخل هم نتوانستند پاسخگوی نیاز داخل کشور باشند، واردات این محصول چندان هم بی منطق نیست.

معاون وزیر نیرو افزود: وزارت نیرو و وزارتخانه صمت با شناسایی توان قطعی تولید‌کنندگان داخلی جهت جبران باقی سهم نیازمندی برق مصرفی با درج مشوق‌های قابل اجرا اقدام به واردات پنل‌های خورشیدی می‌نماید. در این راستا نباید با اعمال مالیات‌ها و گمرکی ۲۰ درصد و بالاتر پای تولید کنندگان خارجی را از بازار کشورمان کوتاه کرد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *