پیوندهای مفید

«طرزطلب»: شرایط فعلی نیروگاه‌ها برای تولید مناسب است

«طرزطلب»: شرایط فعلی نیروگاه‌ها برای تولید مناسب است

مدیرعامل شرکت «تولید برق حرارتی» گفت: شرایط فعلی نیروگاه‌ها برای تولید مناسب است، اما اگر مصرف برق بیش از ۶۰ هزار مگاوات شود احتمال وقوع خاموشی در کشور وجود دارد.

«محسن طرزطلب» گفت: در حال حاضر نیروگاه‌های حرارتی وضعیت نسبتا مناسبی دارند. تعمیرات عمده نیروگاه‌ها تمام شده و تنها چند واحد نیروگاهی تعمیراتش نسبتا طولانی‌تر شده است که تعمیرات این واحد‌ها نیز نهایتا تا شنبه و یک شنبه تمام می‌شود. تمام نیروگاه‌ها با صد درصد توان وارد مدار خواهند شد.

او به افزایش مصرف برق در کشور و توان نیروگاه‌ها برای تامین نیاز برق کشور اشاره کرد. در ادامه افزود: به نظر نمی‌رسد که از نظر تولید مشکل خاصی وجود داشته باشد. تلاش ما این است که حداکثر توان تولیدی را مانند سال‌های قبل داشته باشیم تا بتوانیم تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.

مدیر عامل شرکت «تولید برق حرارتی» تاکید کرد اگر روند مصرف روال افزایشی داشته باشد قطعا دچار مشکل خواهیم شد. خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط فعلی نیروگاه‌ها وضعیت موجود گمان نمی‌کنم که مشکل خاصی به وجود آید، اما لازم است تا مشترکان همکاری بیشتری برای گذر از شرایط فعلی داشته باشند.

طرزطلب در خصوص ظرفیت و توان تولید نیروگاه‌های کشور، گفت: توان عملی نیروگاه‌های حرارتی و غیر حرارتی تا ۶۰ هزار مگاوات است. اگر میزان مصرف از این عدد پیشی بگیرد احتمال وقوع خاموشی در کشور وجود دارد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *