پیوندهای مفید

امسال 10هزار مولد خورشیدی قابل حمل بین عشایر توزیع می‌شود

امسال 10 هزار مولد خورشیدی قابل حمل بین عشایر توزیع می‌شود

مدیرعامل «توانیر» با مقایسه شاخص‌های صنعت برق با رشد جمعیت گفت: سالانه بیش از یک میلیون مشترک جدید به شبکه ما اضافه می‌شود. امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولد خورشیدی قابل حمل تحویل می‌گردد.

وی ادامه داد: علاوه بر طرح‌های توسعه‌ای و ساخت و سازها، تمرکز ما با سیاست‌های اخیر وزارت نیرو بر اقدام‌های ساز و کاری است.

«محمدحسن متولی‌زاده» روز شنبه در نشست مدیران ارشد وزارت نیرو با معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: بیش از هزار مگاوات سالانه به مصرف صنعتی کشور اضافه می‌شود.

مهم‌ترین دستاورد هوشمند‌سازی

او افزود: مهم‌ترین دستاوردی که در هوشمندسازی و تحول دیجیتال مورد انتظار است ارائه خدمات غیر حضوری به صورت صددرصد است. در سال جاری این مهم تحقق پیدا خواهد کرد.

توزیع مولد خورشیدی قابل حمل بین عشایر

وی اظهار داشت: امسال به ۱۰ هزار خانوار عشایر، مولد خورشیدی قابل حمل تحویل می‌شود که شامل یک پنل پنج کیلوواتی به همراه تجهیزات آن است که می‌تواند انرژی برق مورد نیازشان را تامین کند.

«متولی‌زاده» اظهار داشت: بخش عمده‌ای از شبکه‌ها به ویژه در روستا‌ها فرسوده است. امسال با سرعت بیشتری در این زمینه تلاش خواهد شد.

او  درباره طرح‌های تشویق محور اظهار نظر کرد. وی افزود: در سال ۹۸ با مبادله موافقت‌نامه با بیش از ۱۲۰ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی، طرح‌های تشویقی را اجرا کردیم.

او خاطر نشان کرد: با این طرح‌ها، خوشبختانه ۳۸۷۴ مگاوات در روز پیک کاهش مصرف داشتیم، ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به این مشترکان داده شد و یک اثر آن معادل ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید و ۷ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی بوده است.

وی گفت: در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط رشد ۵.۲ درصدی را تجربه کردیم که با ادامه این روند، در ۵ سال آینده پیک ما به بالای ۸۵ هزار مگاوات خواهد رسید.

«متولی‌زاده» گفت: با اقدام‌های تشویقی رشد پیک مصرف تا یک درصد محدود شد که ادامه آن بسیار ضروری است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *