پیوندهای مفید

۶ نیروگاه خورشیدی در استان فارس با دستور رئیس جمهور افتتاح شد

۶ نیروگاه خورشیدی در استان فارس با دستور رئیس جمهور افتتاح شد

۶ نیروگاه خورشیدی شامل: نیروگاه‌های خورشیدی ۱۰ مگاواتی لارستان، ۱۰ مگاواتی دارندگان، ۵۰۰ کیلوواتی اقلید، ۲ مگاواتی ترکان، ۱۰ مگاواتی لامرد و نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ کیلوواتی شهرک صنعتی نی‌ریز می‌باشد. پیش از ظهر امروز با ارئه گزارش «محمد ساتکین» معاون وزیر و رئیس سازمان «انرژی‌­های تجدید­پذیر و بهره‌­وری انرژی برق (ساتبا)» از محل پروژه به رئیس‌جمهور و وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

عملیات اجرایی ۶ نیروگاه خورشیدی در سال ۹۷ آغاز شد

عملیات اجرایی این ۶ نیروگاه خورشیدی در سال ۹۷ آغاز شد. آن‌ها به ترتیب ۸۰، ۸۰، ۴، ۱۶، ۸۰ و ۴ میلیارد تومان با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هزینه در برداشته‌اند. این پروژه‌ها در مجموع برای ۶۲ نفر به‌طور مستقیم و ۲۹۵ نفر دیگر اشتغال ایجاد کرده‌اند.

نیروگاه‌های خورشیدی ۱۰ مگاواتی لارستان و ۱۰ مگاواتی دارندگان هر دو با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت سالانه هر کدام معادل ۵.۷ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و صرفه‌جویی در مصرف آب در سال معادل ۸۴ مترمکعب اجرا شده‌اند. همچنین با این پروژه‌ها از انتشار گاز دی‌اکسید کربن در سال به میزان ۶۸ تن جلوگیری می‌شود.

نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ کیلوواتی اقلید نیز با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت در سال معادل ۰.۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی اجرا شد. در مصرف آب در سال معادل ۴۲۶ مترمکعب صرفه‌جویی می‌کند. از انتشار گاز دی‌اکسید کربن در سال به میزان ۷۳۳ تن جلوگیری می‌کند.

همچنین نیروگاه خورشیدی ۲ مگاواتی ترکان با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت تاسیس شد. در سال به میزان یک میلیون مترمکعب گاز طبیعی صرفه‌جویی می‌کند. در مصرف آب نیز سالانه به حجم ۸۷۴ مترمکعب صرفه‌جویی کرده است. اجرای آن منجر به عدم انتشار گاز دی‌اکسید کربن در سال به میزان ۲۷۴۲ تن می‌شود.

نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی لامرد نیز با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت در سال به میزان ۵.۷ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و صرفه‌جویی در مصرف آب در سال به میزان ۴۳۷۲ مترمکعب ساخته شد. و برای عدم انتشار گاز دی‌اکسید کربن در سال به میزان ۱۳ هزار و ۷۱۱ تن اجرا شده است.

این گزارش حاکی است، نیروگاه خورشیدی ۵۰۰ کیلوواتی شهرک صنعتی نی‌ریز با هدف صرفه‌جویی در مصرف سوخت در سال به میزان ۰.۳ میلیون مترمکعب گاز طبیعی و صرفه‌جویی در مصرف آب در سال به میزان ۲۴۵ مترمکعب اجرا شد و با این کار از انتشار گاز دی‌اکسید کربن در سال به میزان ۷۷۳ تن جلوگیری می‌شود.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *