پیوندهای مفید

برای قرارداد‌های صنعت برق دوره تنفس اعلام می‌شود

برای قرارداد‌های صنعت برق دوره تنفس اعلام می‌شود

به گزارش برق نیوز، جلسه مشترک کمیسیون‌های انرژی و اقتصاد کلان اتاق ایران با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، حمیدرضا صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران، علی شمس اردکانی رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران، محمدرضا انصاری مسئول راهبردی کمیسیون‌های تخصصی اتاق، پیام باقری نایب رئیس سندیکای صنعت برق ایران، فریدون اسعدی مدیر گروه انرژی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای کمیسیون‌ها برگزار شد.

اعلام دوره تنفس برای قرارداد‌های صنعت برق

در ادامه این جلسه همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: سندیکا به عنوان نهادی خارج از وزارت نیرو در حوزه‌های بسیاری به ما کمک کرده است. فهرست اقدامات این تشکل نشان از نقش اساسی آن در پیگیری و حل مشکلات صنعت برق دارد.

او تصریح کرد: وزارت نیرو با همه مشکلات موجود در حوزه فنی همه تعهدات خود را انجام داده است. ما در امور فنی تمام تلاش خود را به کار گرفتیم، اما با توجه به مشکلات تحریم‌ها و نوسانات ارز، نیازمند همراهی اتاق و تمامی فعالان صنعت برق هستیم که می‎‌‌‌توانند به ویژه در موضوع اقتصاد برق کمک کنند.

حائری ادامه داد: امروز صنعت برق صنعت خوداتکا و خودکفایی است. ما امروز توانمندی بالایی در این حوزه داریم لذا می‌توانیم علاوه بر صادرات انرژی و خدمات فنی و مهندسی در صادرات تکنولوژی نیز قدم برداریم. با دانش موجود در این صنعت، در این زمینه موفق خواهیم شد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: ایران در زمینه کنترل فرکانس جزء سه کشور اول دنیاست. صنایع پشتیان مانند صنعت برق باید مورد حمایت قرار بگیرند. ما باید در کنار هم حق و حقوق این صنعت را دنبال کنیم.

او به این موضوع که وزارت نیرو ۴۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد اشاره کرد. و افزود: وزارت نیرو در ماه‌های اول سال به خاطر شرایط کرونا وصولی از مردم نداشته است، اما ما همچنان پیگیر پرداخت مطالبات بخش خصوصی هستیم.

حائری در پایان با تاکید بر مطالبه بخش خصوصی صنعت برق درباره ضرورت اعلام تنفس درباره قرارداد‌ها گفت: برای قرارداد‌های صنعت برق حتما دوره تنفس اعلام خواهد شد. ما این موضوع را در دستور کار وزارت نیرو قرار خواهیم داد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *