پیوندهای مفید

صبوری: از پنل‌های خورشیدی در نمای ساختمان استفاده می‌شود

نصب پنل‌های خورشیدی در نمای ساختمان

«حسین صبوری» امروز در نشستی خبری گفت: شبکه برق دو بخش دارد. مسئولیت امنیت بخش عمومی برعهده شرکت «توزیع برق» و درواقع صنعت برق است. اما بعد از لوازم اندازه‌گیری، رعایت استاندارد‌ها برعهده مشترکان می‌باشد. با این وجود یکی از برنامه‌های جدی ما در کنار تامین برق پایدار توجه به ایمنی شبکه است. تاکنون برنامه‌های متعددی را در این زمینه انجام داده‌ایم.

برای مراکز بزرگ تجاری و مکان‌هایی که شرایط خاصی دارند، به صورت دوره‌ای بازدید صورت می‌گیرد. در بحث بازار بزرگ تهران نیز با هماهنگی مسئولان امنیتی – قضایی و اصناف تهران اقداماتی انجام شد. تاکنون برای ۶۰ مجتمع تجاری بزرگ کار‌های ایمن‌سازی شبکه عمومی با هماهنگی صاحبان مراکز تجاری صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت «توزیع برق تهران بزرگ» گفت: در بخش عمومی تلاش بر این است که طبق نظارت و استاندارد‌ها کار‌ها انجام شوند. گاهی مشترکان الزامات را انجام نمی‌دهند که همین مساله منجر به وقوع حادثه می‌گردد. تاکنون حوادثی که در تهران شاهد آن بودیم به دلیل شبکه عمومی نبوده‌اند. لازم است تا مشترکان نسبت به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند.

۹۰۰ کیلووات پنل خورشیدی در بخش خانگی نصب شد

مدیرعامل شرکت «توزیع برق تهران بزرگ» در پاسخ به مبنی بر آخرین وضعیت نصب پنل‌های خورشیدی در بخش خانگی اظهار کرد: در بحث انرژی‌های خورشیدی دو بخش وجود دارد. یک موضوع سرمایه گذاری‌های بزرگ است که عمدتا در استان‌های جنوبی صورت می‌گیرد. اما در استان تهران به دلیل کمبود فضا در بخش خانگی، اداری و تجاری از این مساله بهره برده‌ایم. به گونه‌ای که در حال حاضر حدود ۹۰۰ کیلووات پنل‌های خورشیدی در بخش خانگی نصب شده‌اند. با توجه به این‌که پتانسیل‌های خوبی در این حوزه وجود دارد می‌توانیم از این مساله بهره بیشتری ببریم.

وی اضافه کرد: سازنده‌های بزرگ به این سمت پیش رفته‌اند که نمای ساختمان‌ها را از پنل‌های خورشیدی استفاده کنند و از فواید این طرح بهره ببرند. در حال حاضر خیلی از سازندگان در حال اجرای این طرح هستند.

«صبوری» گفت: موقعیت شهر تهران به گونه‌ای است که شرایط سرمایه گذاری‌های بزرگ را در حوزه تجدیدپذیر‌ها ندارد. مشترکان دولتی، تجاری و خانگی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند. تاکنون ۲۵۰۰ کیلووات از این ظرفیت استفاده شده است. ۱۵۰۰ کیلووات دیگر نیز در حال اجرا می‌باشد. با توجه به این‌که این طرح تسهیلات خوبی دارد استقبال از آن خوب بوده است.

مدیرعامل شرکت «توزیع برق تهران بزرگ» مبنی بر این‌ که آیا طرح تعویض کولر گازی فرسوده در شهر تهران اجرا شده است، گفت: این طرح بیشتر شامل حال شهر‌های جنوبی کشور شده و تاکنون در این مورد ابلاغیه‌ای به ما نشده است.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *