پیوندهای مفید

اولین مدیرعامل زن تاریخ صنعت برق منصوب شد

اولین مدیرعامل زن تاریخ صنعت برق منصوب شد

بالاخره تابوی عدم حضور زنان در سمت‌های مدیریت ارشد صنعت برق کشور شکست. یکی از زنان شاغل در صنعت برق توانست مجوز مدیرعاملی شرکت توزیع برق در سطح استانی را بگیرد تا عنوان اولین زن مدیرعامل تاریخ صنعت برق کشور در این سطح را یدک بکشد.

«هاجر عبدی» به عنوان مدیرعامل شرکت «توزیع برق هرمزگان» از سوی «محمدحسن متولی زاده» مدیرعامل توانیر معرفی و منصوب شد. البته شیوه انتصاب آن کمی غیرمنتظره و سریع بود.

وی جایگزین «علیرضا رنجبر» سرپرست شرکت «توزیع برق استان هرمزگان» شد که رسانه‌های بومی این استان نوشته‌اند وی بومی این استان نبوده و از زمان حضورش در هرمزگان در هتل اسکان یافت. «علیرضا رنجبر» که از توزیع برق تهران بزرگ به هرمزگان رفت از بدو انتخابش بعنوان سرپرست با حاشیه‌های زیادی روبه رو شد. گفته می‌شود وی با فشار‌های سیاسی و البته عدم اقبال بخش کارشناسی هرمزگان از این استان رفت. او قرار است شانس خود را برای مدیرعاملی «توزیع برق مازندران» امتحان کند.

«عبدی» اولین مدیرعامل زن صنعت برق کشور

«هاجر عبدی» پیش از این معاون منابع انسانی شرکت «برق منطقه‌ای هرمزگان» بود و حالا به بخش توزیع می‌رود. لذا ماموریت دشواری پیش رو خواهد داشت. عبدی نخستین مدیرعامل زنی است که صنعت برق کشور در مدیریت برق استانی به خود می‌بیند. صنعت برق نگاه مردانه‌ای دارد و متاسفانه زنان در آن سهم ناچیزی در مدیریت‌ها دارند. البته بخشی از آن ناشی از سختی های فرهنگی-اجتماعی حضور زنان در شرایط خاص کاری و مدیریتی صنعت برق است.

هرمزگان و مازندران در دو ماه گذشته بیش از سایر شرکت‌های توزیع درگیر حاشیه بوده است و انتظار می‌رود با انتخاب «عبدی» در هرمزگان این حاشیه‌ها فروکش کند. عبدی بر اساس فراخوان شایسته گزینی وزارت نیرو و طی مراحل مختلف آزمون و مصاحبه در این سمت قرار گرفت.

سه استان دیگر ایران نیز در لیست تغییرات مدیریتی جدید قرار دارند. شرایط مدیریت پیک برق این روز‌های ایران، سبب تمرکز توانیر روی مسائل اساسی این صنعت شد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *