پیوندهای مفید

احداث بلوک سیکل ترکیبی جدید در نیروگاه نکا به زودی

احداث بلوک سیکل ترکیبی جدید در نیروگاه «نکا» به زودی

«محسن طرزطلب» در مراسم افتتاح پروژه رفع محدودیت‌های تولید نیروگاه «شهید سلیمی نکا» با اعلام این خبر افزود: با صرف هزینه‌ای اندک و رفع محدودیت‌های تولید یکی از واحد‌های بخار مجموعه توانسته‌ایم حدود ۲۳ مگاوات به توان این نیروگاه بیفزایم.

وی ادامه داد: خطوط راهبردی از سوی وزارت «نیرو» در طی چند سال گذشته مشخص شدند. با توجه به این خطوط برنامه‌های زیر در دستور کار قرار گرفته‌اند.

برنامه‌های افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و استفاده مناسب‌تر از تاسیسات و تجهیزات موجود.

مدیرعامل شرکت «تولید نیروی برق حرارتی» گفت: در چند سال اخیر با ارتقای واحد‌های گازی موجود و رفع محدودیت واحد‌های بخار شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بوده‌ایم و با هزینه‌های بسیار اندک توانسته‌ایم بهره‌وری واحد‌های نیروگاهی را افزایش بدهیم.

«طرزطلب» گفت: تعمیرات سالیانه واحد‌های نیروگاه نکا در زمان مقرر به پایان رسید. او ادامه داد: اوایل تیرماه پره یکی از توربین‌های بخار شکست و این اتفاق موجب از مدار خارج شدن این واحد در روز‌های پیک تابستان شد. با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه، واحد ظرف سه روز به مدار تولید بازگشت.

وی اضافه کرد: نیروگاه نکا در حال حاضر دارای چهار واحد بخار هر یک به ظرفیت ۴۴۰ مگاوات است. در کنار این واحد‌ها یک نیروگاه سیکل ترکیبی نیز احداث شد و در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

«طرز طلب» افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث یک بلوک سیکل ترکیبی جدید در این نیروگاه به زودی آغاز خواهد شد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *