پیوندهای مفید

استاندارد‌های مدیریت بار و کاهش مصرف برق با سختگیری بیش‌تری اجرا می‌شود

استاندارد‌های مدیریت بار و کاهش مصرف برق با سختگیری بیش‌تری اجرا می‌شود

بهترین راهکار برای کاهش مصرف برق

«مصطفی رجبی مشهدی» با اشاره به این که تنها رعایت سه نکته در ساعت‌های بین ۱۳ تا ۱۷ کافی است که از خطر خاموشی احتمالی عبور کنیم، گفت: بهترین راهکار برای کاهش مصرف برق به صورت فوری و جلوگیری از ایجاد محدودیت و خاموشی احتمالی، تنظیم درجه کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه و استفاده از دور کند کولر‌های آبی است.

«رجبی مشهدی» درخصوص دیگر راهکار موثر در کاهش مصرف نیز گفت: همچنین مشترکان می‌توانند استفاده از وسایل پرمصرف برقی را به پیش از ظهر و یا آخر شب موکول کنند.

افزایش دما در هفته جاری

«مصطفی رجبی مشهدی» گفت: در هفته جاری میانگین دمای کشور ۳۴.۹ درجه بود. ادامه داد: در هفته جاری، دما در برخی نقاط کشور حتی از ۵۰ درجه نیز فراتر خواهد رفت. به دنبال آن افزایش شدید مصرف برق را به دلیل تشدید استفاده از وسایل سرمایشی به دنبال خواهد داشت.

«رجبی مشهدی» افزود: بررسی‌ها نشانگر آن است با هر یک درجه افزایش دما، یک هزار و ۵۰۰ مگاوات مصرف برق کشور بیشتر می‌شود. با در نظر گرفتن گرم‌تر شدن دمای کشور در این هفته، احتمالا باید شاهد افزایش بین ۲۵۰۰ تا ۳ هزار مگاواتی مصرف برق باشیم.

او گفت: نوسان‌های مکرر در مصرف برق و افزایش شدید مصارف، باعث استهلاک بیش‌تر نیروگاه‌ها و تاسیسات صنعت برق می‌شود. اگر همه مشترکان در ساعت‌های بین ۱۳ تا ۱۷ مصرف برق خود تنها ۱۰ درصد کاهش دهند، هیچ مشکلی برای تامین برق ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: مشترکان با رعایت این نکات بسیار ساده که هیچ مشکلی را در آسایش آن‌ها نیز ایجاد نمی‌کند، می‌توانند علاوه بر کاهش مصرف برق خود، کمتر شدن مبلغ قبض برق خود را نیز مشاهده کنند.

«رجبی مشهدی» گفت: توان تولید برق کشور حدود ۵۹ هزار مگاوات است. تا کنون ۵۷ هزار مگاوات تولید برق محقق شده است.

وی ادامه داد: با اعمال طرح‌های تشویقی دولت برای کاهش مصرف برق، امسال در مصارف خانگی شاهد تنها ۱۵ درصد افزایش مصرف هستیم. اگر مردم اقدامات و پروتکل‌های کم مصرفی را رعایت کنند می‌توانیم تابستان امسال را به خوبی پشت سر بگذاریم.

«رجبی مشهدی» افزود: مشترکانی که مصرف خود را ۱۰ درصد کاهش دهند حدود ۲۰ درصد کاهش هزینه صورت حساب شاملشان می‌شود. یعنی در کل به ازای هر ۱۰ درصد کاهش مصرف؛ ۲۰ درصد کاهش هزینه در صورت حساب اعمال می‌شود.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *