پیوندهای مفید

آتش‌سوزی نیروگاه سمنان

آتش‌سوزی نیروگاه «سمنان» مهار شد/ خللی در تولید نیروگاه بوجود نیامد

حوالی ظهر امروز سه‌شنبه ۱۴ مرداد در بخشی از نیروگاه «سمنان» متعلق به شرکت «پویا انرژی» حادثه آتش‌سوزی به وقوع پیوست که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های خبری پیدا کرد. واحد اطفاء حریق نیروگاه به محض وقوع حادثه آتش‌سوزی نیروگاه «سمنان»، عملکرد سریعی داشت. با حضور سریع و همکاری موثر آتش نشانی منطقه و هماهنگی استانداری و شهرداری سمنان ظرف کمتر از یک ساعت آتش‌سوزی به طور کامل مهار گردید و نیروگاه نیز در شرایط نرمال در حال کار است.

روابط عمومی «هلدینگ پویا انرژی» بر اینکه آتش‌سوزی در همان ساعت ابتدایی مهار شد تاکید نمود. و بیان کرد: این حادثه آتش‌سوزی در سمت خود نیروگاه نبوده است. مخازن سوخت که در محوطه باز نیروگاهی قرار دارند دچار حریق شده‌اند. کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند. پس از مشخص شدن دلیل اصلی آن اطلاع رسانی می‌گردد.

خوشبختانه این حادثه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته و خسارت مالی ناشی از آتش کمتر از ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

همه نیروگاه‌ها با حداکثر توان خود در پیک تابستان در مدار هستند. این آتش‌سوزی مانع از کارکرد این نیروگاه نشد و در تامین برق پایدار شبکه در پیک تابستان حضور دارد.

نیروگاه «سیکل ترکیبی قدس سمنان» معروف به نیروگاه «شهید باکری» در کیلومتر ۱۰ بزرگراه سمنان – دامغان واقع است که در دی ۱۳۹۱ بهره برداری شد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *