پیوندهای مفید

اردکانیان: روش جدید مدیریتی در استفاده از منابع

«اردکانیان»: تلاش وزارت نیرو برای برقراری روش جدید مدیریتی در استفاده از منابع

تلاش وزارت نیرو برای برقراری روش جدید مدیریتی در استفاده از منابع

وی ادامه داد: در سال‌هایی که کشور با تحریم‌های پیچیده و هوشمند اقتصادی روبه روست و این تحریم‌ها اثر قابل ملاحظه‌ای بر درآمد‌های نفتی گذاشته است، مجموع درآمد‌های دولت در هفت سال گذشته حدود ۸۰ درصد در مقایسه با دولت پیشین کاهش داشته است. در وزارت نیرو، امسال که سال جهش تولید است نهایت تلاش خود را کردیم که از تمام لحظه‌های این سال برای برقراری شیوه و روش جدید مدیریتی و استفاده از منابع استفاده کنیم. این پویش هدفی جز این ندارد.

اردکانیان افزود: اصلی‌ترین کار ما خدمت رسانی به مردم است. برای اصلی‌ترین منابعی که در اختیار داریم و مهمترین آن منابع انسانی است. سعی کردیم در انتخاب‌ها سیستم شایسته گزینی را جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم.

او به حفظ رشد اوج بار در دو سال گذشته به میزان یک درصد اشاره کرد. در ادامه اظهار داشت: از امروز یا اواسط هفته آینده سعی می‌شود برای تابستان ۱۴۰۰ هم به این منظور برنامه‌ریزی شود. حفظ این میزان رشد در این سه سال متوالی قطعا صنعت برق و مدیریت عالی کشور را به این نتیجه خواهد رساند که می‌توانیم رشد بار بیش از حدود یک درصد نداشته باشیم. در عین حال عرضه انرژی ما همان گونه که امسال رخ داد بیشتر باشد.

امسال بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته انرژی عرضه شد

«اردکانیان» گفت: امسال بیش از ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته انرژی عرضه شد. این میزان برای کشاورزی ۴.۵ درصد و به‌طور متوسط ۴ درصد بود.

وزیر نیرو از بهره‌برداری شبکه‌های آبیاری و زهکشی در ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی حاصل‌خیز استان‌های کرمانشاه و ایلام در هفته آینده خبر داد.

«رضا اردکانیان» روز دوشنبه در آئین بهره‌برداری از ۱۵ پروژه صنعت برق استان تهران در چهاردهمین هفته پویش  «هرهفته_الف_ب_ایران» با اشاره به وجود رودخانه‌های مرزی و حوضه‌های آبریز مشترک در ۱۲ استان مرزی کشور گفت: در پانزدهمین هفته از پویش، مجموعه پروژه بزرگی در عرصه آب و خاک کشور با عنوان طرح‌های توسعه منابع آب و خاک مرزی افتتاح می‌شود.

او گفت: خوشبختانه برای چگونگی استفاده از این منابع حیاتی با همه کشور‌های همسایه معاهدات معتبر بین‌المللی داریم. مرزنشینان ما شایسته‌ترین‌ها برای بهره‌مندی از این منابع خدادادی هستند.

اجرای پروژه توسعه منابع آب و خاک مرزی

«اردکانیان» تاکید کرد: استقرار و تثبیت جمعیت در استان‌های مرزی مستلزم استفاده از منابع است. اجرای پروژه توسعه منابع آب و خاک مرزی است که ۵۰۰ هکتار از اراضی حاصل‌خیز در استان‌های کرمانشاه و ایلام به بهره‌برداری می‌رسد. این پروژه هفته آینده با سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان ۱۶ هزار افتتاح می‌گردد.

وزیر نیرو گفت: این بخش خاص حدود ۱۱ هزار شغل مستقیم و ۳ هزار شغل دیگر به‌طور غیرمستقیم را فراهم می‌کند. که فرصت بسیار تعیین کننده‌ای برای آبادانی استان‌های مرزی کشور دارد. تا پایان دولت دوازدهم کارنامه دولت تدبیر و امید به ثمر رساندن بیش از ۳۳۳ هزار هکتار از شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی خواهد بود.

«اردکانیان» ادامه داد: امروز نخستین روز از آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید است. انشاءالله در ۱۲ مرداد سال آینده طبق برنامه و روال معمول، تحویل رسمی مسئولیت به منتخب بعدی ملت برای اداره قوه مجریه انجام می‌شود. این یعنی یک سال سراسر امید و توام با تدبیر را در اختیار داریم که کارنامه موفقی را هم از خود به یادگار بگذاریم. همچنین ریل‌گذاری مناسب برای فعالیت‌های دولت بعدی صورت گیرد.

افتتاح 250 پروژه بزرگ آب و برق

وی به اینکه در هفته چهاردهم پویش هستیم اشاره کرد. او خاطر نشان کرد: طبق وعده‌ای که با هموطنان کردیم تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب و برق در همه استان‌های کشور به ثمر می‌رسد. سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع دولتی، داخلی و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم بخش خصوصی در این پروژه‌ها سهیم هستند.

«اردکانیان» گفت: تاکنون و با احتساب پروژه‌های امروز، ۵۳ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان افتتاح شده‌اند. ۱۹۷ پروژه دیگر با سرمایه‌گذاری ۳۵ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان تا پایان سال بهره‌برداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰ پروژه از این مجموع ساخت و سازی و ۵۰ پروژه دیگر ساز و کاری اعم از اصلاح روش‌ها، تدوین رویه‌ها و کار‌های نرم افزاری است که از یک‌سو تسهیل‌گر اجرای پروژه‌های ساخت و سازی هستند. از سوی دیگر کاهش هزینه‌های اجرای آنها، سرعت دادن به خدمات‌رسانی و کوتاه شدن زمان ارائه خدمات، تسهیل مراجعات مردم و پایداری عرضه آب و برق مطمئن به بخش‌های مختلف کشور را به دنبال خواهد داشت.

وزیر نیرو گفت: تاکنون ۳ پروژه از مجموع پروژه‌های ساز و کاری افتتاح شده‌اند. یکی از آن‌ها سامانه بیمه مشترکان است که از امسال بویژه در بخش خانگی، مشترکانی که ناشی از نوسانات برق و برخی خرابی‌ها و اتفاق‌ها وسایل برقی آن‌ها آسیب می‌بیند به‌صورت برخط از طریق تلفن همراه می‌توانند نسبت به تکمیل پرونده و ادعای خسارت اقدام کنند. شرکت‌های بیمه طرف قرارداد توانیر برابر ضوابط نسبت به بازپرداخت خسارات اقدام می‌کنند.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *