پیوندهای مفید

«متولی زاده»: عبور موفق صنعت برق از پیک تابستان ۹۹

عبور موفق صنعت برق از پیک تابستان ۹۹

آیین تحقق برنامه ۰۹۹ و عبور موفق از پیک مصرف برق تابستان با حضور وزیر نیرو برگزار شد. برگزاری این آیین از طریق ارتباط تصویری با مناطق برق کشور در مرکز پایش صنعت برق انجام شد.

آیین عبور موفق صنعت برق از دوره اوج مصرف برق تابستان 99

مدیرعامل شرکت «توانیر» در آیینی که به مناسبت عبور موفق صنعت برق از دوره اوج مصرف برق تابستان ۹۹ با حضور وزیر نیرو و استاندار تهران در مرکز پایش صنعت برق و در ارتباط ویدیو کنفرانسی با سایر استان‌ها برگزار شد، به گرمای زودرس و افزایش ۱.۸ درصدی متوسط دمای هوا نسبت به سال گذشته اشاره کرد. این گرما با افزایش بیش از ۲ هزار مگاواتی مصرف برق شبکه طی خرداد گذشته همراه بود. او گفت: علاوه بر آن امسال هزار مگاوات نیاز مصرف مشترکان جدید به همراه هزار مگاوات نیاز صنایع جدید تامین شد. در مجموع ۴ هزار مگاوات افزایش را شامل می‌شود و باعث شد تابستان سخت ولی افتخار‌آمیزی برای صنعت برق رغم بخورد.

«محمد حسن متولی زاده» اقدامات صنعت برق طی تابستان امسال را ۱.۵ برابر از نظر پیک بار و ۲ برابر از نظر انرژی، مثمر ثمر عنوان کرد. این امر اثر بخشی مدیریت توامان عرضه و تقاضا را به اثبات رساند.

مدیرعامل «توانیر» میزان آمادگی نیروگاه‌ها و شبکه انتقال برق کشور طی تابستان امسال را صد در صد ذکر کرد. در این بین موارد محدودی از حوادث ناشی از فرسودگی شبکه نیز اتفاق افتاد که با آمادگی تلاشگران صنعت برق، به سرعت بازیابی شد.

وی راه‌اندازی مرکز پایش صنعت برق به عنوان فرماندهی مدیریت بار در سطح کشور که با نرم‌افزارهای ایرانی و با همکاری و هماهنگی شرکت‌های صنعت برق انجام شد را بسیار اثربخش عنوان کرد. و افزود: امسال به دلیل اقدامات مدیریتی بعد از ۱۰ سال پیک شب از پیک روز پیشی گرفت. این موضوع نشان می‌دهد کاهش مصارف روشنایی باید به عنوان اولویت در دستور کار قرار بگیرد.

۱۳ هزار میلیارد تومان صرفه جویی خرید برق از نیروگاه‌های خصوصی

مدیرعامل توانیر اقدامات مدیریت بار و مصرف انرژی طی تابستان امسال را با ۱۳ هزار میلیارد تومان صرفه جویی خرید برق از نیروگاه‌های خصوصی همراه دانست. او ادامه داد: به رغم مدیریت بار صنایع در ساعات پیک، مصرف این بخش بیش از ۱۱ درصد افزایش یافت. محدودیتی برای بخش تولید ایجاد نشده است.

او پیگیری برنامه‌های صنعت برق با همین شتاب را مستلزم حمایت از تعرفه پیک بحرانی عنوان کرد. در صورت تصویب مراجع ذی ربط لازم است به عنوان یک اقدام الزام‌آور پیگیری و ساز‌و‌کار اجرایی آن پیاده‌سازی گردد.

«متولی زاده» از حمایت‌های معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تشکر کرد. از تلاش تمامی مدیران بخش‌های تولید، انتقال، توزیع، مراکز دیسپاچینگ و مرکز پایش صنعت برق قدردانی نمود. همچنین همکاری خوب صدا و سیما و فعالان رسانه‌ای، نقش استانداران را در عبور موفق صنعت برق از پیک تابستان بسیار موثر عنوان کرد.

این مراسم که با قدردانی از استانداران تهران، خوزستان و فارس از طریق ویدیو کنفرانس همراه بود. در ادامه لوح تقدیر و تندیس یادبود از سوی وزیر نیرو به «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران، «غلامرضا شریعتی» استاندار خوزستان و «عنایت اله رحیمی» استاندار فارس اعطاء شد.

«محسنی بندپی» در این مراسم صنعت برق را اثر‌بخش‌ترین، موثر‌ترین و کلیدی‌ترین زیرساخت توسعه پایدار عنوان کرد. نقش آن در تامین سلامت و امنیت جامعه، اشتغال، رونق تولید و گسترش عدالت اجتماعی انکار ناپذیر است.

استاندار تهران افزایش بهره‌وری را از جمله دستاورد‌های وزارت نیرو در دولت دوازدهم عنوان کرد. در کنار آن اقدامات مدیریت مصرف، کاهش قیمت تمام شده خدمات، افزایش راندمان نیروگاه‌ها، استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر و کاهش آلودگی زیست محیطی در حال اجرا می‌باشد.

منبع: برق نیوز

برای اطلاع از اخبار روز در حوزه برق به اينجا مراجعه کنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *