پیوندهای مفید

مددجویان کرمانی فروشنده برق شدند

1700 مددجوی کمیته امداد تبدیل به فروشنده برق به دولت شدند/ احداث نیروگاه خورشیدی در کرمان

مدیرکل «کمیته امداد استان کرمان» گفت: در بحث ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی از سال ۹۵ در استان کرمان کار احداث این نیروگاه‌های خورشیدی آغاز شد. در حال حاضر ۱۷۰۰ مددجوی کمیته امداد تبدیل به فروشنده برق به دولت شده‌اند.

«یحیی صادقی» ظهر امروز دوم شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت: نُرم خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در کشور ۸ و در استان کرمان ۱۳ درصد است. ۱۰ درصد خانوار‌های استان تحت پوشش کمیته امداد هستند که این زیبنده استان با این همه ظرفیت و استعداد نیست.

او گفت: نیروگاه‌های خورشیدی یکی از طرح‌های موفق است که به اقتصاد کلان کشور و درآمد خانوار‌ها کمک می‌کند. کرمان بیشترین آمار نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس را در کشور دارد و امسال برنامه داریم ۱۰۰۰ مگاوات نیز اضافه کنیم و مددجویان کمیته امداد تبدیل به فروشنده برق شدند و در اقتصاد استان کرمان نقش قابل توجهی دارند.

صادقی درباره توزیع سبد معیشتی در ایام شیوع کرونا اظهار داشت: قرار است کل مددجویان کمیته امداد از طریق رفاه سبد کالا دریافت کنند. تاکنون نزدیک به ۴۵ هزار خانواده این سبد کالائی را دریافت کردند.

منبع: ایرنا

لازم به ذکر است شرکت «تولیدی و بازرگانی آتیه گستر سناباد» در سامانه «مهرسان» (سامانه ملی خرید تضمینی برق فتوولتاییک) از شرکت های ذیصلاح در بخش خورشیدی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *