پیوندهای مفید

اردکانیان: تشویق مردم به نصب پنل‌های خورشیدی خانگی

عزم وزارت نیرو برای تشویق مردم به نصب پنل‌های خورشیدی خانگی

«اردکانیان» گفت: امسال تصمیم داریم در مقیاس وسیعی مردم را برای احداث پنل‌های خورشیدی خانگی تشویق کنیم. و  کمامان انگیزه جدیدی را برای مردم ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: شرکت‌های متعددی در حال حاضر سازنده این پنل‌ها هستند. ما حتی از سرمایه گذارانی که از پنل داخلی خورشیدی استفاده کنند، ۳۰ درصد برق تولیدی را گران‌تر خریداری می‌کنیم.

«رضا اردکانیان» وزیر نیرو  گفت: خوشبختانه تابستان گرم و نسبتا طولانی را بدون خاموشی ناشی از کمبود تولید پشت سر گذاشته‌ایم.

او ادامه داد: ما سال قبل برنامه‌ای را علی رغم وجود تحریم‌ها و کمبود‌ها تحت عنوان “۰۹۹” طراحی کردیم. زیرا ما هرسال ۱ میلیون مشترک جدید داریم که باید تامین برق برای آن‌ها انجام گیرد.

وزیر نیرو بیان کرد: در کشور ما ۹۰۰ هزار کیلومتر طول شبکه های انتقال برق وجود دارد. خوشبختانه با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش همگانی، اوج بار مصرفی امسال در شب اتفاق افتاد و در روز مدیریت شده بود. و موفق شدیم انرژی بیشتری را عرضه کنیم؛ همچنین ۴/۵ درصد انرژی بیشتری را از آن خود کنیم.

او گفت: امسال مصرف آب شرب ما تا حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد. خواسته ما از مردم این است که به صحبت وزیر بهداشت برای شستن دست‌ها گوش کنند، اما صرفه جویی کنند تا آب شرب هدر نرود.

مصوبه دولت برای افزایش آب و برق 

«اردکانیان» گفت: ما مصوبه‌ای را ۳ سال پیش از دولت گرفتیم که آب و برق برای کسانی که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند ۷ درصد افزایش یابد. برای کسانی نیز که از الگو بیشتر مصرف می‌کنند درخواستمان این است که به  رعایت کنندگان بپیوندند. اما اگر تصمیم گرفتند پرمصرف باشند، طبق مصوبه دولت ۱۶ درصد افزایش تعرفه دارند.

وی گفت: وزارت نیرو در حال حاضر برای ۱۰۰۰ لیتر آب در شهر‌ها حدود ۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند. این مبلغ در روستا‌ها نصف است.

نصب پنل‌های خورشیدی خانگی = قرارداد خرید تضمینی برق

وزیر نیرو گفت: ما با کسانی که پنل‌های خورشیدی خانگی نصب می‌کنند و برق تولید می‌کنند قرارداد خرید تضمینی امضا می‌کنیم، و آنچه که خریداری می‌کنیم چندبرابر قیمت مصرفی است؛ اما برای ادامه دادن این معامله باید منابع مالی کافی در صنعت برق باشد.

منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *