پیوندهای مفید

«برق امید»

«متولی زاده»: «برق امید» موجب رونق صنایع و استخراج رمز ارز‌‌ها می‌شود

«محمد حسن متولی زاده» گفت: برای مشترکان برق، در سراسر دنیا سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در نظر گرفته می‌شود. وزارت نیرو سیاست‌های تشویقی را براساس تجربه سال‌های گذشته، بکار گرفته است. صنایع و کشاورزان در صورت جابه جایی بار مصرفی خود در ساعت‌های گرم ۴ ماه خرداد تا شهریور، پاداش‌ دریافت می‌کنند.

او گفت: صنایع در قالب همین سیاست‌های تشویقی سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش دریافت کردند. کشاورزان نیز در صورت همکاری در این طرح و عدم استفاده از برق در ۴ ساعت گرم روز، از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره‌مند گشتند. وی افزود: با اجرای همین طرح‌ها پیک مصرف برق در دوسال متوالی تنها با یک درصد رشد نمود و بدون مشکل عبور کرد.

«طرح برق امید» مخصوص مشترکان خانگی است

مدیرعامل «توانیر» به طرح «برق امید» پرداخت. او اظهار داشت: این طرح مخصوص مشترکان خانگی می‌باشد و الگو‌های آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده‌اند.

متولی زاده ادامه داد: کل کشور به طور متوسط حدود ۳۰ درصد از مشترکان برقشان در محدوده کم مصرف هستند. ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند. این تقسیم‌بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس میزان مصرف برق آن‌ها است.

او گفت: مشترکان کم مصرف در طرح «برق امید» تخفیف صد درصدی بهای برق دریافت کردند. و اضافه کرد: خانوار‌ها به طور معمول بیشتر به وسیله یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری برق مصرف می‌کنند. و خانوار‌ها می‌توانند در صورتی که نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، در گروه کم مصرف‌ها قرار بگیرند و از تخفیف استفاده کنند.

تخفیف صد در‌صدی بهای برق در طرح «برق امید»

مشترکان خانگی کل کشور به طور میانگین ۱۵۷ کیلووات ساعت در ماه برق مصرف می‌کنند. مشترکانی با این میزان مصرف در گروه‌های خوش مصرف طبقه بندی می‌شوند، اما مشترکانی که تا ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، می‌توانند با تخفیف صد درصدی بهای برق بهره‌مند شوند.

«متولی زاده» در عین حال «برق امید» را طرحی برای همه طبقه‌های مصرف برق دانست. وی ادامه داد: تعرفه‌های برق پلکانی است. مشترکان پر مصرف با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری می‌کنند. آن‌ها با ورود به طبقه خوش مصرف ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

مشترکان تا چه زمانی مشمول تخفیف صد در‌صدی بهای برق می‌شوند؟

مدیرعامل «توانیر» تصریح کرد: در طرح برق امید تا زمانی که مشترکان مصرف خود را در حد الگو‌های تعیین شده حفظ کنند، مشمول تخفیف صد درصدی بهای برق خواهند شد. او یاداور شد: مشترکان تا پایان مهر ماه پیامک‌هایی با موضوع روه مصرفی که در آن قرار دارند دریافت خواهند کرد. البته با آموزش‌های مستمر، سعی خواهد شد راهکار‌های تغییر و کاهش پله مصرفی هم ارائه شود.

طرح «برق امید» فرصتی برای فعال شدن شرکت‌های استارتاپ و استخراج کنندگان رمز ارز است. شرکت‌های استارتاپ در کاهش برق مصرفی مشترکان خانگی سرمایه گذاری می‌کنند. این شرکت‌ها از میزان برق صرفه جویی برای استخراج رمز ارز بهره می‌گیرند، که هزینه‌های استخراج این نوع ارز را کاهش می‌دهد.

ما با همکاری وزارت آموزش و پرورش، شبکه‌های شاد و تلویزیون نکات و راهکار‌های بهینه سازی مصرف برق را آموزش می‌دهیم. همچنین از طریق آنان خانواده‌ها را نیز برای رسیدن به این اهداف کمک کنیم.
منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *