پیوندهای مفید

احداث نیروگاه‌های خورشیدی

احداث نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت

«شینا انصاری» احداث نیروگاه‌های خورشیدی مدتی است در شهرداری تهران با جدیت دنبال می‌شود. او رو به اتمام بودن منابع سوخت‌های فسیلی و تخریب محیط زیست توسط آلاینده‌های ناشی از بهره برداری منابع انرژی را بیان کرد. وی گفت: گزینه استفاده و توسعه کاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

او اشاره کرد: شهرداری تهران یکی از متولیان اصلی شهر تهران است. و در حوزه‌های تحت تملک خود، می‌تواند نقش مهمی در کاربرد و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر ایفا کند. که یکی از بارزترین آن‌ها، تدوین مصوبه الزام شهرداری تهران به توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر و نظارت مستمر بر اجرای آن است. که بر اساس آن شهرداری تهران در سال‌های اخیر از جمله نهاد‌های پیگیر و عامل به توسعه انرژی‌های نو در سطح شهر تهران بوده است. همچنین برای الگوسازی و فرهنگسازی توسعه انرژی‌های نو اقدامات بسیاری را اجرا کرده است.

توسعه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، با اولویت تولید برق و حرارت خورشیدی

«انصاری» افزود: توسعه انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، با اولویت تولید برق و حرارت خورشیدی در ساختمان‌های شهرداری و فضا‌های عمومی، تامین ۲ درصد انرژی سالیانه در شهرداری تهران از انرژی‌های تجدیدپذیر، توسعه ۶۳۰ کیلووات ساعت ظرفیت اسمی نیروگاه‌های خورشیدی در سال ۹۹، تولید ۹۴۵ مگاوات برق در طول سال، کاهش ۷۲۴ تنی دی اکسید کربن (گاز گلخانه‌ای) و کاشت ۳۶۲۰ اصله درخت در شهر تهران از دستاورد‌های نیروگاه ۶۳۰ کیلوواتی از جمله اقدامات در دست اجراست.

به گفته‌ی «انصاری» تکنولوژی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نسبتاَ نو می‌باشد. پرداختن به این انرژی‌ها از نظر پژوهشی و کسب دانش فنی و اقتصادی کردن آن‌ها امری ضروری است.

مدیرکل «محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران» گفت: متخصصان و برنامه‌ریزان انرژی در دنیا معتقدند؛ که انرژی‌های تجدید‌پذیر باید نقشی بهتر از آنچه که امروزه در دنیا برای تامین انرژی مورد نیاز جوامع بشری دارند، ایفا کنند. او ابراز امیدواری کرد؛ با تلاش‌های که در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی انجام شده و قطعاً ادامه خواهد داشت، گام‌های مؤثری در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی انجام گردد. که با وضع هوای شهر تهران را هم بهبود می‌بخشد، برداشته شود.

منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *