پیوندهای مفید

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی

ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی در استان فارس

ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور در شمال استان فارس و با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی آغاز شده است. استاندار فارس گفت: انجام مطالعات توسعه انرژی‌های پاک در استان فارس در اسفند ماه ۱۳۹۷ آغاز شده است. استان فارس با توجه به ظرفیت‌ها، بسیار مناسب در زمینه تولید انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی می‌باشد. و برای ایجاد بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی کشور مکان‌یابی شده است.

ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور توسط گروه «بین المللی مرآت»

«عنایت‌الله رحیمی» به پروژه ساخت بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی کشور توسط گروه «بین‌المللی مرآت» با همکاری سرمایه‌گذاران خارجی اشاره کرد. باتوجه به بررسی‌های تیم استعدادیابی در اراضی مختلف استان، گفت: دشت چهرک در شهرستان بوانات به عنوان مکان مناسب اجرای گام نخست پروژه است. این دشت برای ظرفیت ۴۶۱ مگاوات مناسب می‌باشد.
۱۵۸ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای این پروژه مشغول به کار هستند. استاندار فارس با توجه به این موضوع گفت: در دوره ساخت و بهره‌برداری کامل، از ۱۱ نیروگاه انجام می‌ گردد. همچنین اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بالغ بر ۴هزار نفر پیش‌بینی می‌شود.

«رحیمی» اظهار داشت: سرمایه‌گذاری پروژه بالغ بر ۳۸۷. ۹ میلیون یورو است. در جلسه ۲۴۴ هیئت سرمایه‌گذاری خارج کشور به ثبت رسیده و مجوز‌های لازم را دریافت کرده است.
او خاطر نشان کرد: گام دوم پروژه به ظرفیت ۲۰۰ مگاوات نیز مکان‌یابی شده است. در حال اخذ استعلام‌های لازم برای صدور مجوز‌های قانونی هستیم.
شهرستان بوانات در فاصله ۲۳۱ کیلومتری شمال شیراز در استان فارس قرار دارد.

منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *