پیوندهای مفید

«رضا اردکانیان»

عملیات اجرایی «نیروگاه سیریک» هفته‌های آتی اغاز می‌شود

وزیر نیرو گفت: پیمانکار جدید نیروگاه یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی «سیریک» در استان هرمزگان از سوی روسیه انتخاب شده که مورد تایید است و امید است عملیات اجرایی این نیروگاه از هفته‌های آتی آغاز شود.
«رضا اردکانیان» در ادامه گفت: طرف روس به این نتیجه رسیده است که باید پیمانکار تعویض گردد، بنابراین براین پیمانکار جدیدی برگزیده شد و مورد قبول کشورمان است.
او اظهار داشت: اکنون مراحل  اداری مربوط به این جا به جایی در حال انجام است.
وزیر نیرو گفت: انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده ورود منابع مالی مربوط به پروژه سیریک از ناحیه پیمانکارجدید و شروع شود و فعالیت اجرایی این نیروگاه آغاز گردد.
در آذرماه ۱۳۹۷ وزیر نیرو  اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح بزرگ یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی نیروگاه «سیریک» واقع در شرق استان هرمزگان انجام می‌شود.
«رضا اردکانیان» در آن زمان در حاشیه بهره برداری از مرحله اول طرح نوسازی خط آبرسانی میناب به بندرعباس گفت: نیروگاه «سیریک» با خط اعتباری فدراسیون روسیه با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیون دلار ساخته می‌شود.
۲۴شهریور پارسال وزیر نیرو از تمدید وام دولتی روسیه برای احداث نیروگاه یک هزار و ۴۰۰ مگاواتی در منطقه سیریک هرمزگان خبر داد.
او در همان زمان با «سرگئی استورچاک» معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، در تهران دیدار کرد، افزود: قرارداد استفاده از وام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی دولت روسیه برای احداث نیروگاه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورویی «سیریک» هرمزگان به دلیل طولانی شدن تشریفات عملیاتی، نیازمند یک الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بود که این الحاقیه بین وزارت دارایی روسیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران امضا گردید.
شهرستان سیریک در سواحل دریای عمان و خلیج فارس قرار دارد.
با بهره برداری از نیروگاه «سیکل ترکیبی بندرعباس» و نیروگاه «سیریک» تعداد نیروگاه‌های استان هرمزگان پنج می‌شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *