پیوندهای مفید

دیدار آنلاین «رضا اردکانیان» و «سعد شریده الکعبی»،

اهمیت و مزایای اتصال شبکه برق ایران به قطر از طریق کابل دریایی

در دیدار آنلاین «رضا اردکانیان» و «سعد شریده الکعبی»، دو طرف درباره ابتکار منطقه‌ای توسعه همکاری‌ها در امور آب‌های نامتعارف شامل شیرین‌سازی آب دریا و استفاده از پساب تصفیه‌شده که در اجلاس اخیر شورای حکام آب به میزبانی تهران مطرح و تصویب شد، بحث و تبادل نظر کردند. طرف قطری نیز آمادگی خود را برای مشارکت در این برنامه بیان کرد.

در این جلسه، اردکانیان، رئیس ایرانی کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی دو کشور، درباره موضوع تبادل برق با قطر، ضمن اشاره به تبادل مستمر برق ایران با سایر همسایگان ادامه داد: قطر در مواقعی تولید برق مازاد دارد و این برق دارای بازار مناسبی در کشور‌های منطقه نظیر پاکستان و افغانستان و عراق می‌باشد.

وزیر مشاور در امور انرژی قطر هم در خصوص موضوع ابتکار استفاده از آب‌های نامتعارف گفت: ضمن اعلام حمایت وزارت متبوع از انجام پروژه مذکور، پیشنهاد می‌کنم کارشناسان در مورد مسائل به صورت دوره‌ای در کشور‌های منطقه جلسات مربوط به پروژه‌های مرتبط با این موضوع را برگزار نمایند.

«سعد شریده الکعبی» خطاب به وزیر نیروی ایران درباره انتقال برق گفت: انتقال برق بین دو کشور امکان پذیر است و باید روی این پیشنهاد کار شود و به نظرم، امکان اجرایی شدن آن وجود دارد.

طرف قطری افزود: در مورد انرژی و آب می‌توان با حضور بخش خصوصی دو کشور زمینه‌های همکاری خوبی را تعریف کرد.

منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *