پیوندهای مفید

وزارت نیرو

وزارت نیرو به عنوان دستگاه ممتاز انتخاب شد

“رضا اردکانیان” در حاشیه آئین افتتاح ۶ پروژه تامین برق آذربایجان‌غربی با حضور در جمع خبرنگاران، از انتخاب وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده دولت خبر داد و بیان کرد: طبق ارزیابی دستگاه‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور که هر ساله تحت عنوان جشنواره شهید رجایی برگزار می‌شود و عملکرد دستگاه‌ها را بر اساس ضوابط و پارامتر‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد، دیروز در گزارشی وزارت نیرو برای سومین سال متوالی به عنوان دستگاه برگزیده سازمان دولت برای خدمت‌رسانی به مردم انتخاب شده است. همچنین این وزارتخانه بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور نیز برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز برگزیده شده است.
وزیر نیرو با بیان اینکه این ارزیابی‌ها بیانگر رضایت نسبی هم‌وطنان از وزارت نیرو در شرایط تحریم و کرونایی کشور است، گفت: تمامی فعالان و خانواده صنعت آب و برق که توسط وزارت نیرو در کشور اداره می‌شوند، حائز این افتخار هستند و امیدواریم در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است و آب و برق نقش زیرساختی برای توسعه بخش‌های مختلف کشور دارد، سرافراز باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به به مصوب شدن طرح برق امید از سوی هیئت وزیران در شهریورماه بیان کرد: ان‌شاءالله مقدمات این طرح پس از دو ماه (آبان سال‌جاری) با آمادگی در کشور اجرا می‌شود و هم‌وطنان کم‌مصرف در بخش خانگی از تخفیف ۱۰۰ درصدی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: با بررسی و ارزیابی‌های وزارت نیرو، به طور متوسط در سطح کشور ۳۰ درصد مشترکان خانگی با احتساب عملکرد جزو کم‌مصرف‌ها محسوب می‌شوند.
اردکانیان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح برق امید، حرکت به سمت اصلاح مصرف است، یادآور شد: عملکرد مشترکان خانگی هر ماه مورد محاسبه و بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم با اجرای این طرح برای گروه پر مصرف‌ها ایجاد انگیزه کرده تا با کنترل مصارف از منابع انرژی به شکل‌های موثرتری استفاده کنیم.

او با اشاره به اجرای طرح برق امید در آذربایجان‌غربی عنوان کرد: در این استان حدود یک میلیون مشترک خانگی داریم که با ملاحظه عملکرد گذشته، حدود ۳۰۰ هزار مشترک خانگی یعنی حدود ۳۰ درصد کم مصرف‌ها در استان جزو این طرح هستند که ان‌شاءالله تا زمانی که این عنوان را برای خودشان حفظ کنند، از این تخفیف برخوردار خواهند بود.

نیروگاه ارومیه مهم‌ترین پروژه افتتاح شده در سفر امروز وزارت نیرو

وی با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سفر امروز خود به استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در قالب هفته بیست و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه‌های مختلفی در این استان به ثمر رسیده که مهم‌ترین آن، واحد یک بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، یک نیروگاه مقیاس کوچک برای شهرک صنعتی، چهار پروژه تقویت پست ۴۰۰ کیلوولت و همچنین خطوط انتقال جمعا با سرمایه گذاری بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
وزیر نیرو در پایان افزود: با احتساب این طرح‌ها، طی امسال ۱۲۱ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده و مطابق برنامه تا پایان سال تمامی ۲۵۰ پروژه نیز به مدار بهره برداری خواهند رسید.

منبع: برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *