پیوندهای مفید

لزوم تامین مالی برای تعمیرات نیروگاهی کشور

لزوم تامین ۵ هزار میلیارد تومان برای تعمیرات نیروگاهی کشور

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ایران، از اجرای ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیرات در نیروگاه‌های کشور برای آمادگی این مراکز در زمان اوج مصرف تابستان سال آینده خبر داد.

آقای محسن طرز طلب ، با اشاره به اینکه، این تعمیرات در نیروگاه‌های حرارتی انجام می‌شود افزود: ۸۲ درصد ظرفیت منصوب شده کشور، معادل ۸۳ هزار و ۶۴۵ مگاوات نیروگاه حرارتی است که تامین برق کشور را برعهده دارند.

وی گفت: برای تامین برق مورد نیاز کشور در زمان اوج مصرف تابستان سال ۱۴۰۰، باید ۱۱ درصد میزان تعمیرات نیروگاهی بیشتری در کشور انجام شود.

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ایران، با بیان اینکه تعمیرات نیروگاه‌ها در بخش خصوصی و دولتی بصورت متمرکز در شرکت برق حرارتی انجام می‌شود ادامه داد: نیروگاه‌ها متعهد هستند که در زمان تعیین شده، تعمیرات خود را شروع و آن را به پایان برسانند.

طرز طلب با بیان اینکه با توجه به امکان بروز مشکل در تامین گاز و سوخت مایع تعمیرات باید به موقع انجام شود افزود: برای تامین برق مطمئن در زمان اوج مصرف تابستان سال آینده، باید تعمیرات در زمان بندی مناسب انجام و نیروگاه وارد مدار تولید شود.

وی گفت: طبق پیش بینی انجام شده برای انجام تعمیرات نیروگاهی در کشور، ۵ هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که باید به موقع تامین شود.

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی ایران افزود: ۱۲۹ نیروگاه در کشور فعال است که ۵۸۰ واحد تولید برق در این نیروگاه‌ها نصب شده و در حال تولید برق هستند.

برای اطلاع از بروزترین خبرهای حوزه برق به اینجا مراجعه فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *